Sidebar

menu-off-canvas

23
Čet, Srp
×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 782

Elčić: Nije bio penal za Zrinjski, nisam vidio prekšaj Stojkića

Stručni konsultant za sudijska pitanja Boro Elčić gostujući u Sportskom pregledu BHT 1 kazao je da dosuđeni penal za Zrinjski u meču Radnika nije postojao.

Konsultant BHRT-a za suđenje u BHT Premijer ligi Bosne i Hercegovine Boro Elčić ocijenio je da penal dosuđen Zrinjskom u pobjedi nad Radnikom iz Bijeljine nije regularan i da je glavni sudija meča Antoni Bandić pogriješio.
Zrinjski je u Bijeljini u okviru 9. kola Lige za prvaka prvenstva BiH slavio rezultatom 2:1, a pobjednički gol postignut je nakon penala dosuđenog u 93. minuti. Elčić smatra da je penal neopravdano dosuđen.

"Postojao je blagi dodir odbrambenog igrača nad protivnikom, ali ovdje apsolutno nema intenziteta za prekršaj, a kamoli kazneni udarac. Glavni sudija nosi svu odgovornost za ovaj penal, jer mu je pomoćni sudija javio kako sumnja da postoji prekršaj, ali on je uzeo odgovornost na sebe i pogriješio", kazao je Elčić tokom gostovanja u emisiji "Pregled kola".

On je također prokomentarisao odluku da sudija Bandić pokaže direktan crveni karton kapitenu Zrinjskog Peri Stojkiću u 48. minuti.

"Ovdje nije bilo osnove za direktan crveni karton, jer protivnik se nije nalazio u izglednoj prilici za postizanje pogotka. U krajnjem slučaju, ako je i postojao prekršaj, ovdje se radi o obećavajućoj prilici, ali to ne može biti direktan crveni karton", obrazložio je Elčić.

Tokom izlaganja Elčić se dotakao i još nekoliko spornih trenutaka među kojima je i penal dosuđen za Sarajevo u pobjedi protiv Željezničara (1:0). Gol iz tog penala postigao je Amer Bekić za pobjedu Bordo tima. Za taj penal Elčić je kazao da je opravdano dosuđen.

 

Video sadržaj

Napiši komentar

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.