Sidebar

menu-off-canvas

27
Sub, Tra

Nakon žrijeba osmine finala Evropske lige, u Nyonu je od 13 sati održan žrijeb osmine finala Konferencijske lige. Svoje rivale saznali su GNK Dinamo Zagreb, ali i drugi timovi, a za neke nastupaju i reprezentativci BiH.

U Nyonu je danas održan žrijeb parova osmine finala Evropske lige, a izvlačenjem kuglica dobili smo nekoliko sjajnih utakmica koje nas očekuju.

Na stadionu Villa Park u Birminghamu Aston Villa je ugostila HŠK Zrinjski u okviru 2. kola Konferencijske lige i na kraju teškom mukom došla do pobjede rezultatom 1:0 i to golom u 95. minuti.

Nastavlja se i takmičenje u grupnoj fazi Konferencijske lige, večeras su na rasporedu utakmice drugog kola, a za bh. javnost je svakako zanimljiva grupa E.

Nizozemska momčad imala je na poluvremenu ogromna tri gola prednosti, ali sastav kojeg odlično vodi hrvatski strateg Krunoslav Rendulić u transu je odigrao nastavak utakmice, zabio četiri gola i pobijedio

Momčadi Seville i Rome borit će se 31. svibnja na Puskas Areni u Budimpešti za naslov pobjednika nogometne Europske lige, što su Rimljani zaslužili odigravši 0-0 u uzvratu polufinala protiv Bayera u Leverkusenu, a Andalužani su u produžetku pred svojim navijačima svladali Juventus sa 2-1.

U finalu Konferencijske lige igrat će nogometaši Fiorentine i West Hama, a o pobjedniku će se odlučiti 7. lipnja na praškoj Fortuna Areni.

Nogometaši Villarreala vrlo teško su uhvatili startna tri boda u skupini C Konferencijske lige nakon domaće pobjede protiv poljskog Lecha iz Poznana od 4-3.