Čet06052021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Njemačka liga Mainz nastavio seriju pobjeda i dostigao Schalke na ljestvici

Mainz nastavio seriju pobjeda i dostigao Schalke na ljestvici

21. kolo Bundeslige otvorili su Mainz i Schalke, a Mainz je stigao do pobjede 2:1. S ova tri boda Mainz se bodovno izjednačio sa Schalkeom koji trenutno drži četvrtu poziciju na ljestvici...

Mainz je dodatno unio zanimljivost u borbu za plasman od trećeg do sedmog mjesta. Trećeplasirana Hertha ima 35 bodova i samo tri boda više od sedmoplasirane Borussije Mönchengladbach.

Pobjedom protiv Schalkea, bodovno se izjednačio s ovim protivnikom i tako nastavio niz dobrih rezultata ubilježivši treću uzastopnu pobjedu.

Domaćin je do vodstva stigao u 33. minuti lijepim udarcem Bussmanna koji je natrčao na odbijenu loptu nakon kornera i iz prve pogodio kut gola s ruba kaznenog prostora.

Odmah na početku drugog poluvremena gosti su došli do poravnanja. Max Meyer je prvi imao odličnu priliku, no obrana Mainza čisti s gol linije, ali lopta ponovno dolazi do Meyera koji vraća u sredinu za Younesa Belhandu i Loris Karius nije imao šanse.

Tih 1:1 stajalo je na semaforu sve do 79. minute kada Mainz vraća prednost na svoju stranu. Obrana gostiju zaboravila je na Baumgartlingera koji je nakon ubačaja Yunusa Mallija ostao posve sam i glavom pogodio za 2:1.

Promjena više nije bilo i Mainz uzima važna tri boda.