Ned16052021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Njemačka liga Drugoligaši bez polufinala kupa, Bayern s igračem više uvjerljiv

Drugoligaši bez polufinala kupa, Bayern s igračem više uvjerljiv

Jučer su svoje mjesto u polufinalu DFB Pokala osigurali Werder i Borussia Dortmund, dok su u preostale dvije utakmice četvrtfinala Hertha i Bayern protiv drugoligaških momčadi ostvarile prolazak u daljnje natjecanje...

Hertha preokrenula golovima Ibiševića

FC Heidenheim - Hertha Berlin 2:3

Dobro je počelo za Heidenheim, inače osmoplasiranu momčad druge lige, kada je u desetoj minuti Arne Feick iskoristio lošu reakciju gostujućeg vratara i na prvoj stativi nakon kornera ugurao loptu u mrežu.

Vodstvo ipak nije dugo trajalo, jer je već u 14. minuti Vedad Ibišević zabio za poravnanje rezultata. Nakon ubačaja s desne strane na drugoj stativi je primirio loptu i iz blizine zabio u bliži kut. U 21. minuti Hertha je preokrenula, opet je strijelac bio Ibišević i opet je ubačaj došao s desne strane, a ovoga puta je ubojiti napadač loptu u mrežu pospremio dobrom reakcijom na prvoj stativi.

Iako je domaćin potom preuzeo inicijativu do odmora više nije bilo pogodaka, da bi u nastavku utakmice Hertha krenula po mirniju završnicu. U 58. minuti Genki Haraguchi je lijepom solo akcijom donio dva pogotka prednosti, zabio je s 15-ak metara nakon što se za udarac izborio pored brojnih domaćih braniča.

Hertha je potom kontrolirala utakmicu, da bi neizvjesnost na kraju ipak donio dosuđeni jedanaesterac kojeg je u pogodak za 2:3 pretvorio Marc Schnatterer. Posljednjih desetak minuta domaći su bacili sve karte u napad, ali do novog pogotka nisu mogli.

Bayern lako s igračem više

Bochum - Bayern München 0:3

Nitko Bochumu, koji drži peto mjesto druge njemačke lige, nije davao prevelike šanse u srazu s bavarskim gigantom, a nakon isključenja i igranja s igračem manje čitavo drugo poluvrijeme domaći igrači još su izvukli i podnošljiv poraz.

Bayern je sukladno statusu favorita od početka krenuo s većinskim posjedom lopte dok su domaći uspostavili dobru obranu i eventualni pogodak tražili iz kontranapada. Dobro je Bochumu išlo prvih pola sata, ali onda je u 39. minuti Bayern načeo domaću mrežu. Robert Lewandowski je kombinirao s Thomasom Müllerom u kaznenom prostoru i smireno završio akciju prizemnim udarcem u drugi kut.

Samo četiri minute kasnije utakmica je bila riješena kada je lijevi bočni Bochuma Jan Šimunek skrivio jedanaesterac i dobio crveni karton. Isti igrač je u 28. minuti ušao umjesto ozlijeđenog Perthela. Müller nije uspio zabiti iz udarca s bijele točke, ali u drugom poluvremenu se igralo samo na domaća vrata.

Pobjedu Bayerna potvrdio je u 61. minuti Thiago Alcantara, da bi konačan rezultat u 90. minuti svojim drugim pogotkom na utakmici postavio Lewandowski.