Sri28072021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Engleska liga Liverpool do vrha napunio Watfordovu mrežu i zasjeo na vrh

Liverpool do vrha napunio Watfordovu mrežu i zasjeo na vrh

Jürgen Klopp imat će dosta razloga za zadovoljstvo nakon dvoboja protiv Watforda, Redsi su vrlo visoko slavili i zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice...

Liverpool je napunio mrežu Watforda svladavši ga s čak 6:1. Ovom pobjedom Kloppova momčad zasjela je na vrh ljestvice, preskočila Chelsea i reprezentativnu stanku dočekat će kao prvoplasirana na ljestvici.

U ovom susretu nije nastupio Dejan Lovren, zamijenio ga je Lucas Leiva i solidno odradio posao.

Watford je izdržao nešto manje od pola sata nakon čega je domaćin započeo s golijadom. U 27. minuti Mane je doveo domaćina u vodstvo, Coutinho je odlično ubacio, a lijepim udarcem glavom Senegalac je poslao loptu u mrežu.

Tri minute kasnije već je 2:0, Liverpoolov Brazilac ovaj put iz uloge asistenta prešao je u onu strijelca i odličnim udarcem sa 17 metara pogodio je Gomesovu mrežu. Da stvar bude još lošija po goste, Gomes je ubrzo morao napustiti travnjak zbog ozljede, a zamijenio ga je Pantilimon koji je primio još četiri pogotka.

Susret je praktički riješen do kraja prvog poluvremena nakon što je u 43. minuti mrežu gostiju zatresao i Emre Can te je bilo jasno da će bodovi ostati u Liverpoolu.

U samo 15 minuta drugog poluvremena Firmino i Can lakoćom su dva puta došli do pogotka, u oba slučaja gostujuća obrana reagirala je slabo, a malo zadovoljstva gostima dao je tek Janmaat koji je smanjio na 5:1 u 75. minuti.

Gotovo savršen dan Redsa upotpunio je u sudačkoj nadoknadi Georginio Wijnaldum pogotkom za konačnih 6:1 nakon krasne akcije.

Nakon velike serije poraza, Hull je napokon stigao do pobjede i to slaveći protiv Southamptona. Gosti su imali vodstvo, s prednosti ušli u drugo poluvrijeme, ali Hull je ipak ubilježio vrlo važna tri boda.

Charlie Austin u šestoj minuti iz kaznenog udarca postigao je pogodak za vodstvo Southamptona i gosti su tu prednost držali sve do 61. minute kada je Snodgrass zabio za 1:1. Već dvije minute kasnije Dawson zabija za potpuni preokret i pobjedu Hulla.

Unatoč ova tri boda Hull nije uspio izaći iz zone ispadanja, došao je na bod zaostatka za 17. West Hamom.