Sri04082021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Engleska liga Chelsea preokretom izbacio Leicester u produžecima Liga kupa, sigurni Liverpool i Arsenal

Chelsea preokretom izbacio Leicester u produžecima Liga kupa, sigurni Liverpool i Arsenal

Odigrane su utakmice šesnaestine finala engleskog Liga kupa, a jedino iznenađenje je ispadanje Evertona kojeg je izbacio drugoligaš Norwich

Chelsea je velikim preokretom iz natjecanja izbacio Leicester nakon produžetaka s ukupnih 4:2 (2:2). Utakmica se prelomila u 89. minuti kada je Wasilewski isključen kod Leicestera zbog udaranja protivnika u glavu na centru terena. No, krenimo redom... Okazaki je s dva dosta spretna pogotka iznenadio Chelsea u 17. i 34. minuti. Međutim, u igru svoju momčad pogotkom u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela je vratio Gary Cahill. Posao je nastavio i drugi obrambeni igrač - Cezar Azpilicueta sjajnim pogotkom u 49. minuti za 2:2.

Rezultat se nije mijenjao pa je utakmica otišla u produžetke. A tamo je sve u samo dvije minute riješio Cesc Fabregas. Pogađao je u 92. i 94. minuti. Vrijedi spomenuti da je Chelseajevoj boljoj igri svakako puno pomogao ulazak Edena Hazarda u 89. minuti jer je upravo Belgijac asistirao za dva odlučujuća pogotka.
Za Chelsea je branio Asmir Begović, a s klupe je osim Hazarda ušao i Diego Costa dok je od prve minute priliku dobio Batshuayi. Kod Leicestera je u 76. minuti zaigrao Vardy, a Mahrez nje ni dočekao priliku.

Dodajmo i da je u utakmici zaigrao i Chelseajev Nathaniel Chalobah koji je na svoj debi u klubu sa Stamford Bridgea čekao gotovo šest godina, točnije 2,190 dana! Na klupi se prvi put našao 22. rujna 2010. godine s 15 godina, a protiv Leicestera je napokon debitirao. Time je srušio Chelseajev rekord koji je držao vratar Nick Colgan koji je svoje prve minute u klubu čekao 1,656 dana.

Arsenal je s uvjerljivih 4:0 razbio Nottingham na gostovanju, a protiv svog bivšeg kluba je zaigrao Nicklas Bendtner. Granit Xhaka je u 23. minuti pogodio za vodstvo topnika, a novi smo pogotka morali čekati čak do 60. minute. Tada je iz jedanaesterca pogodio Perez. Novo napadačko pojačanje Arsenala je pogodilo i za 3:0 11 minuta kasnije. Konačni rezultat je u sudačkoj nadoknadi na asistenciju Pereza postavio Oxlade-Chamberlain.

I Liverpool je bio siguran u gostima, s 3:0 su svladali Derby. Liverpoolovo ljetno pojačanje Klavan se upisalo u strijelce u 24. minuti, a u nastavku utakmice su zabijali Coutinho (50. minuta) i Origi (54. minuta). Dejan Lovren je utakmicu odgledao s klupe.

Jedino veliko iznenađenje je pobjeda drugoligaša Norwicha na gostovanju kod Evertona s 2:0. U Liverpoolu su plavce potopili Naismith pogotkom u 41. minuti i Murphy koji se u strijelce upisao u 74. minuti. U kadru Evertona nije bio njihov najbolji strijelac Romelu Lukaku.

Drugoligaš Preston je u produžecima s ukupnih 3:2 (2:2) pobijedio Bournemouth. Makienok je u desetoj minuti pogodio za Preston, a uzvratili su Grabban i Goslin koji su Bournemouthu donijeli preokret. Međutim, u 85. minuti ponovno je strijelac bio Makienok koji je odveo svoju momčad u produžetke, a potom je u 111. minuti i riješio utakmicu.

Reading je s igračem manje izbacio Brighton pobjedom u gostima s 2:1. Strijelci za Reading su bili Quinn u 32. i Swift u 54. minuti. Hemed je u 85. postigao utješni pogodak Brightona. Gosti su od 42. minute izdržali bez isključenog Blacketta.

Leeds je s 1:0 pobijedio Blackburn, a strijelac jedinog gola je bio Wood u 85. minuti.

Newcastle je golovima Ritchiea u 29. i Gouffrana u 31. minuti s 2:0 pobijedio Wolves.

Bournemouth – Preston 2-3 (2-2) – produžetak

Brighton – Reading 1-2

Derby – Liverpool 0-3

Everton – Norwich 0-2

Leicester – Chelsea 2-4 (2-2) – produžetak

Newcastle – Wolverhampton 2-0

Nottingham Forest – Arsenal 0-4