Sri04082021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Engleska liga Manchester United srušio West Hamov san i ostavio ga bez puta na Wembley

Manchester United srušio West Hamov san i ostavio ga bez puta na Wembley

Bilićev West Ham zaustavljen je u četvrtfinalu FA kupa. Nakon 1:1 na Old Traffordu, poražen je u ponovljenom susretu u kojem je Manchester United na Boleyn Groundu slavio s 2:1...

Jedna od utakmica sezone za West Ham okončana je porazom. U drugom dvoboju protiv Manchester Uniteda, na svom travnjaku West Ham nije uspio doći do pobjede, upisao je poraz 2:1 i ostao bez ulaska u polufinale.

Slaven Bilić ohrabrivao je svoje igrače i navijače, uvjeravao ih da mogu svladati Van Gaalovu momčad, međutim na kraju su gosti ipak bili uspješniji, sredinom drugog dijela došli do prednosti 2:0 koju West Ham nije uspio dostići.

U prvom poluvremenu domaćin je igrao dosta u grču i nije briljirao, Manchester je imao bolje prilike, ali u nekoliko navrata odlično je reagirao i Randolph te zaustavio pokušaje gostiju.

Vrlo rano u drugom dijelu Manchester je poveo. U 54. minuti Martial je dao loptu za Rashforda, a mladić kojeg je u prvu momčad instalirao Van Gaal i pokazao se jednim od najboljih poteza Nizozemca na Old Traffordu, krasno je zabio za vodstvo.

13 minuta kasnije novi problemi za West Ham. Gužva u 16 metara domaćina i nakon odbijanja lopte od braniča domaćina, ona je došla do Fellainija koji ju šalje u mrežu.

Nije se West Ham predao, u 79. minuti došao je do smanjenja vodstva pogotkom Tomkinsa. Nakon ubačaja iz kornera, Carroll je fantastično glavom vratio loptu u peterac gdje se Tomkins požrtvovno baca i pogađa za 2:1.

U završnici je West Ham pritisnuo, no David De Gea spasio je Manchester i spriječio poravnanje nakon što su pokušavali Carroll i Kouyate.