Sri04082021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Engleska liga Tottenham slavio na Etihadu, zaostatak za Leicesterom samo dva boda

Tottenham slavio na Etihadu, zaostatak za Leicesterom samo dva boda

Tottenham je nastavio s odličnim igrama i novom pobjedom stigao je na drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici sa samo dva boda zaostatka za liderom Leicesterom. Slavljem u Manchesteru protiv Cityja s 2:1, Spursi su potvrdili kandidaturu za naslov prvaka...

Manchester City propustio je priliku približiti se Leicesteru koji je vodeći na ljestvici, no zato je njegov poraz iskoristio Tottenham koji je i dalje bodovno poravnat s Arsenalom i s drugog mjesta samo dva boda zaostaje za Lisicama.

U jednom od dva derbija kola Spursi su odnijeli pobjedu s Etihada gdje su odigrali odličnu utakmicu protiv Manchester Cityja i slavili s 2:1. City je u završnici imao priliku doći barem do boda, ali David Silva nije pogodio iz blizine.

U prvih 45 minuta u prvom planu bio je vrlo dobar nastup obrane na obje strane i nekih velikih prilika nije bilo. U niz situacija obje defenzivne linije reagirale su vrhunski i spriječile opasnost po svoja vrata.

Drugo poluvrijeme donijelo je zato bolje izdanje napadača koji su se pobrinuli za zanimljiviji nastavak susreta.

Tottenham je do prednosti došao u 53. minuti nakon što je Mark Clattenburg dosudio kazneni udarac zbog navodnog igranja rukom Raheema Sterlinga. Precizan s 11 metara bio je Harry Kane.

Četiri minute kasnije prilika na drugoj strani. Dosuđen je slobodni udarac za domaćina, odlično ga je izveo Yaya Toure, ali greda se ispriječila pogotku.

Manuel Pellegrini ubrzo je iz igre izvadio Fernanda i uveo mladog Iheanacha koji mu se vrlo brzo odužio pogotkom. U 74. minuti nakon lijepe akcije Clichy je proigrao Iheanacha, a on zabija za 1:1.

Činilo se da bi domaćin u završnici mogao i do preokreta, međutim do novog vodstva došli su Spursi. U 83. minuti nakon akcije Lamele i Eriksena potonji je svladao Harta i osigurao tri boda gostima.

Posljednja prilika na susretu pripala je domaćinu, Lloris je ubačaj s desne strane uspio skrenuti, lopta je pala pred Davida Silvu koji ju nije dobro zahvatio i s ruba peterca pucao je visoko iznad grede.