Uto03082021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Engleska liga Prvoligaš WBA tek nakon penala izbacio požrtvovnog trećeligaša Peterbrough

Prvoligaš WBA tek nakon penala izbacio požrtvovnog trećeligaša Peterbrough

U ponovljenoj utakmici četvrtog kola engleskog FA kupa, trećeligaš Peterborough bio je vrlo blizu izbacivanja prvoligaša West Bromwich Albiona koji je prolaz u osminu finala i dvoboj protiv Readinga izborio tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Peterborough United trenutno se nalazi na osmom mjestu treće lige, a nikada u svojoj povijesti nisu nastupali u najvišem rangu engleskog nogometa. Nakon što su protiv prvoligaša WBA u prvoj utakmici četvrtog kola FA kupa odigrali 2:2, u uzvratu su pred svojim navijačima odigrali još jednu odličnu utakmicu, bili su blizu prolaza u osminu finala, no prolaz je nakon penala na kraju izborio WBA.

Peterborough je jako dobro ušao u utakmicu i trećeligaš je posebno opasan bio u uvodnih 15 minuta kada je stvorio nekoliko opasnih prigoda, međutim mreže se nisu tresle sve do drugog poluvremena.

Peterborough je odvažno ušao i u nastavak utakmice, a jako dobra igra isplatila im se u 55. kada je Jon Taylor plasiranim udarcem ljevicom doveo svoju momčad u vodstvo. No, unatoč dobroj igri domaćina, WBA je u 71. stigao do izjednačenja iz prvog udarca u suparnički okvir u nastavku utakmice nakon što je lopta stigla do Darrena Fletchera koji je zabio sjajni volej s ruba kaznenog prostora.

Do kraja regularnog dijela rezultat se nije mijenjao i moralo se odigrati dodatnih pola sata kako bi se saznao putnik u osminu finala.

Prvoligaški sastav iz West Bromwicha je tek u produžecima preuzeo kontrolu na terenu. Bili su vrlo blizu pogotku u 115. kada je Peterbroughov stoper Gabriel Zakuani spasio loptu s crte i u 120. kada je najveća zvijezda West Bromwicha Saido Berahino promašio zicer s glavom.

Međutim, požrtvovni domaćini, iako umorni, uspjeli su izdržati do isteka 120. minute i izboriti zasluženo raspucavanje jedanaesteraca u kojem na kraju ipak nisu uspjeli napraviti senzaciju i izbaciti favoriziranog prvoligaša.