Sri04082021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Engleska liga Jocker s klupe Kevin de Bruyne Manchester Cityju donio finale Liga kupa protiv Liverpoola

Jocker s klupe Kevin de Bruyne Manchester Cityju donio finale Liga kupa protiv Liverpoola

Nogometaši Manchester Cityja nadigrali su Everton u uzvratnoj utakmici Capital One Cupa u kojem će se sučeliti s Liverpoolom koji je sinoć nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca izbacio Stoke.

Iako je Everton poveo i do 70. minute držao rezultat koji ih je vodio u finale, Manchester City je odigrao jako dobru utakmicu te je na kraju slavio s 3:1 i spriječio susret dva liverpoolska rivala u finalu Capital One Cupa.

Everton je u prvoj utakmici slavio s 2:1, a u uzvratu su došli do vodstva u 18. sjajnim pogotkom Rossa Barkleya. No, Građani su izjednačili četiri minute kasnije kada je uz pomoć suparničkih braniča izjednačio Fernandinho.

City je bio puno bolja momčad na terenu, no do pogotka za 2:1, koji je poravnao ukupni rezultat, stigli su u 70. minuti preko Kevina de Bruynea koji je u igru ušao četiri minute ranije. Samo šest minuta kasnije Belgijac sjajnom loptom pronalazi Sergia Agüera koji glavom poentira za konačnih 3:1.

Finale Capital One Cupa igra se 28. veljače na Wembleyju, a snage će sučeliti Liverpool, klub s najviše naslova engleskog Liga kupa (osam, posljednji 2012) i Manchester City koji je trofej dizao tri puta, posljednji 2014. kada su u finalu bili bolji od Sunderlanda.