Uto03082021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Engleska liga Tottenham učvrstio četvrtu poziciju visokom pobjedom protiv Sunderlanda

Tottenham učvrstio četvrtu poziciju visokom pobjedom protiv Sunderlanda

Sunderland nije imao šanse na White Hart Laneu. Iako je stigao do vodstva, nije dugo zadržao prednost, a Tottenham je u drugom dijelu samo potvrdio da je bolja momčad te je glatko slavio...

U Tottenhamu ne skrivaju želju da završe sezonu među četiri najbolja i tako se izbore za priliku u Ligi prvaka sljedeće sezone. Zasad im sve ide prema planu, a pobjedom protiv Sunderlanda 4:1, Spursi su učvrstili to četvrto mjesto.

Gosti su na White Hart Lane doputovali s novim pojačanjem, Janom Kirchhoffom koji je stigao iz Bayerna, ali niti on nije uspio pomoći u izbjegavanju teškog poraza.

Sunderland je poveo u 40. minuti u trenucima kada je Tottenham bio nadmoćniji i bolji. Patrick van Aanholt iskoristio je pogrešku Allija, iskoristio dodavanje Johnsona i pogodio za vodstvo.

Međutim 91 sekundu kasnije domaćin dolazi do poravnanja. Pucao je Kane, Pickford je obranio njegov pokušaj, ali Eriksen je dobro pratio akciju i odbijenu loptu poslao u mrežu. Cattermole je pokušao na gol liniji spasiti pogodak, ali nije uspio. Ovo je bila četvrta utakmica u nizu za Eriksena u kojima zabija Sunderlandu.

U drugom poluvremenu bilo je potrebno 15 minuta da gosti ponovno pokleknu. Treći ovosezonski pogodak postigao je Moussa Dembele koji je slično poput Eriksena odbijenu loptu poslao u mrežu. Ovaj put pucao je Danny Rose.

Do kraja susreta Eriksen i Kane povisili su na 4:1 i donijeli Tottenhamu uvjerljivu pobjedu.