Uto03082021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Engleska liga Chelsea uspio preko trećeligaša doći do 4. kola FA kupa

Chelsea uspio preko trećeligaša doći do 4. kola FA kupa

Unatoč krizi Chelsea je uspio prijeći prepreku zvanu Scunthorpe United u 3. kolu FA kupa. S gotovo najjačim sastavom Hiddink je slavio 2:0, a veliko razočaranje svojim navijačima pružili su igrači Swanseaja.

Aktualni prvak Engleske na svom je Stamford Bridgeu ugostio Scunthorpe United u sklopu 3. kola nacionalnog kupa. Trećeligaš ipak nije stvorio Chelseaju previše problema, te su plavi prošli dalje pobjedom 2:0.

Hiddink za ovu utakmicu nije štedio svoje najbolje igrače. U napadu su leđa Costi čuvali Pedro, Oscar i Willian, a zadnji vezni bili su Ramires i Fabregas. Stoperske pozicije zauzeli su Zouma i Cahill, dok su bokove držali Ivanović i Azpilicueta uz Begovića na vratima. Tek u nastavku susreta priliku u plavom dresu dobili su mlađi.

Obrana kluba iz engleske League One izdržala je do 13. minute. Tada je na asistenciju Ivanovića precizan bio Costa koji donosi Chelseaju vodstvo od 1:0. Unatoč rano primljenom pogotku Scunthorpe se nije "raspao", već je dobro parirao kvalitetnijem suparniku i tek je sredinom drugog poluvremena primio novi gol.

Ovog puta asistent je bio lijevi bek domaćih, Azpilicueta, a strijelac 19-godišnji ofenzivni veznjak Loftus-Cheek koji je na poluvremenu zamijenio Oscara i ovo mu je prvi gol u dresu Chelseaja. Do kraja susreta mreže se u Londonu više nisu tresle.

U ranijem susretu veliko iznenađenje priredio je četvrtoligaš Oxford United koji je izbacio premierligaša Swansea City. Iako su Velšani poveli preko Montera, domaći okreću rezultat golovima Sercombea i dva Roofea, te odnose pobjedu uz počasni pogodak Gomisa za konačnih 3:2.

Carlisle United je snage odmjerio s momčadi iz istog ranga, Yeovil Town, a dvoboj će se morati ponoviti jer je završilo 2:2. Graniger je doveo Carlisle u vodstvo, izjednačio je Zoko, a u 76. minuti zabija Ellis. Ipak, u trećoj minuti nadoknade precizan je i Jeffers za 2:2.