Sri04082021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Engleska liga Jose Mourinho na White Hart Laneu razmišljao isključivo o obrani i uspio uzeti bod

Jose Mourinho na White Hart Laneu razmišljao isključivo o obrani i uspio uzeti bod

Chelsea je nakon pobjede u Tel Avivu došao na White Hart Lane u nadi da može ponoviti sličnu predstavu, ali za razliku od utakmice protiv Maccabija u kojoj je igra bila otvorena i napadačka,

danas smo vidjeli jedan zatvoreni Chelsea s osnovnom namjerom ne primiti pogodak, a u napadu kako bude. Igrači Josea Mourinhoa uspjeli su sačuvati svoju mrežu i nakon 90 minuta odnijeti kući jedan bod...

Nakon uvjerljive pobjede u prošlom kolu nad West Hamom, Spursi su nedjelju u lunch time terminu dočekali Chelsea. Tradicija u međusobnim susretima nije na strani domaćina, u posljednjih nekoliko susreta slavili su samo jednom i to na Novu godinu rezultatom 5:3.

Mauricio Pochettino za današnji susret nije mogao računati na odličnog veznjaka Dele Allija zbog akumuliranih žutih kartona, a s druge strane Jose Mourinho je imao problem s ozljedom Johna Terryja.

U prvom poluvremenu Tottenham je imao više od igre i prilika, prvi udarac prema golu Tottenham je uputio u 17. minuti, Harry Kane pucao je izvan ruba kaznenog prostora, ali udarac je bio po sredini gola i nije bilo većih problema za Asmira Begovića.

U 27. minuti Son Heung-Min ima lijepu priliku no Begović je i ovaj put uspješniji i brani njegov udarac glavom. Do kraja poluvremena vidjeli smo još nekoliko pokušaja domaćih, ali vratar gostiju nije se dao iznenaditi i sačuvao je svoju mrežu.

U drugom poluvremenu preslika igre iz prvog dijela, ali ipak Chelsea možda malo agresivniji prema naprijed. Chelsea je imao lijepu priliku za pogodak u 69. minuti, pucao je Eden Hazard , ali do tada besposleni domaći vratar, Hugo Lloris lijepo reagira i čupa loptu iz donjeg lijevog kuta.

Do kraja susreta nije se dogodilo ništa vrijedno pažnje, Jose Mourinho je uspio u osnovnoj namjeri da otupi igru domaćih i uzme bod na, za njih ove godine, jako teškom gostovanju. Tottenham je ovim bodom zadržao peto mjesto Premiershipa.