Sri04082021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Engleska liga Middlesbrough do pobjede iz penala u 93. minuti, liderima samo bod na gostovanju u Bristolu

Middlesbrough do pobjede iz penala u 93. minuti, liderima samo bod na gostovanju u Bristolu

Nastavljaju se uzbuđenja u Championshipu, u 17. kolu vodeća momčad Hull City odigrao je lošu utakmicu i izvukao samo bod na gostovanju kod Bristol Cityja.

Middlesbrough je teškom mukom u sudačkoj nadoknadi pobijedio QPR i zadržao priključak s vodećima. U posljednjoj utakmici kola druga momčad prvenstva, Brighton odigrao 1:1 i nije uspio preuzeti vodstvo na tablici.

Grant Leadbitter postigao je pogodak iz kaznenog udarca u trećoj minuti sudačke nadoknade i na taj način donio vrijedna tri boda Middlesbroughu i ostavio ih u utrci za vrhom ljestvice. Kapetan Middlesbrougha poslao je Roberta Greena u krivu stranu nakon što je njegov suigrač Leroy Fer rukom na gol liniji zaustavio udarac Daniela Ayale. Bilo je to veliko razočaranje za Queens Park Rangerse koji su se cijelu utakmicu disciplinirano branili i već ozbiljno računali s osvojenim bodom.

Shaun Maloney postigao je svoj prvi pogodak za Hull City i donio liderima Championshipa bod s teškog gostovanja kod Bristol Cityja. Kieran Agard doveo je domaće u vodstvo u 39. minuti, Škotski internacionalac Maloney ušao je s klupe i donio izjednačenje za Tigrove u 73. minuti utakmice. Ovim neriješenim rezultatom Hull je prekinuo niz od pet uzastopnih pobjeda.

Johnnie Jackson postigao je jedini pogodak za Charlton Athletic u 61. minuti utakmice i na taj način donio svojoj momčadi odmak od opasne zone i privremeno 20. mjesto na tablici. Iako je Birmingham dominirao većim dijelom utakmice nisu uspjeli postići pogodak i na taj su način ispustili korak za vodećima. Jackson je jedini pogodak postigao glavom na prekrasno ubacivanje Tareiqa Holmesa, utakmicu je obilježila i teška ozljeda Claytona Donaldsona, a očekuje se da će izbivati s terena oko šest tjedana.

U utakmici između Brentforda i Nottingham Foresta sve zanimljivo odigralo se u drugom poluvremenu u kojem smo vidjeli tri pogotka. Prvo su domaći došli u vodstvo u 63. minuti preko Sergia Canosa da bi gosti vratili stvari na početak golom Henria Lansburyja u 74. minuti. Gosti su do kraja susreta bili dominantna momčad, ali svoju dominaciju nisu znali okruniti, dapače primili su u sudačkoj nadoknadi pogodak i izgubili utakmicu. Strijelac pobjedonosnog pogotka za domaće bio je džoker s klupe Hofmann.

Derby County s dva je pogotka u drugom poluvremenu slavio kod kuće protiv Cardiff Cityja, strijelci za domaće bili su u 55. minuti George Thorne i u 76. minuti Andreas Weimann. Ovom pobjedom Derby je skočio na četvrto mjesto na tablici.

Wolves se na Portman Roadu dva puta vraćao iz zaostatka i sasvim zasluženo osvojio bod protiv svog bivšeg trenera Micka McCarthyja koji je sada na klupi Ipswich Towna. Domaći su poveli već u 16. minuti golom Jonathana Douglasa, ali James Henry u 38. minuti vraća stvari na početak. Domaći do vodstva ponovno dolaze u 54. minuti preko Daryla Murphyja njegovim petim golom u prvenstvu. Gosti se nisu predali i hrabra igra im se isplatila u 75. minuti kada Benik Afobe postavlja konačnih 2:2.

Leeds je kod kuće izgubio od Rotherhama, a pobjedonosni gol za goste u 54. minuti postigao je Joe Newell. Bila je to prava muška utakmica koju su obje momčadi završile s deset igrača.

MK Dons i Fulham podijelili su bodove odigravši 1:1. Oba gola pala su u prvom poluvremenu utakmice, domaći su došli u vodstvo golom Deana Bowditcha u 30. minuti utakmice, gostima je bod donio Moussa Dembele minutu prije kraja poluvremena.

Paul Lambert je u prvoj utakmici na klupi Blackburna odnio bodove s gostovanja kod Prestona. Gosti su došli u vodstvo nakon što je vratar domaćih Jordan Pickford 31. minuti skrenuo loptu u vlastitu mrežu, prednost su udvostručili u 52. minuti kada je s bijele točke precizan bio Jordan Rhodes. Počasni pogodak, ali ništa više od toga domaći su postigli u 67. minuti, strijelac je bio Joe Garner.

Bolton je skliznuo na posljednje mjesto na tablici nakon što su izgubili u gostima kod Readinga. Domaći su u razmaku od šest minuta postigli dva gola, prvo je precizan bio Lucas Piazon u 28. minuti, a u 34. za 2:0 zabija Williams. Gosti su smanjili rezultat preko Liama Feeneyja iz kaznenog udarca u 80. minuti susreta.

Sheffield Wednesday bio je kod kuće s 3:1 bolji od Huddersfield Towna. Iako su gosti došli u vodstvo u 53. minuti preko Scannella u posljednjih 20. minuta domaći su preokrenuli rezultat i s dva gola Lucasa Joaoa u 78. i 90. i Leea u 83. zasluženo slavili.

U posljednjoj utakmici Brighton je produžio niz nepobjedivosti na 17 utakmica nakon što su u nedjelju podijelili bodove s Burnleyjem. Brighton je došao u vodstvo već nakon 58 sekundi utakmice pogotkom Bobbyja Zamore nakon što je udarac Tomera Hemeda odsjeo na vratnici. Andre Gray je izjednačio u četvrtoj minuti udarcem s bijele točke.