Čet30062022

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja Europska liga Partizan slavio veliku pobjedu u Pragu, Leicester i Marseille pregazili svoje protivnike, Bodo/Glimt iznenadio Celtic

Partizan slavio veliku pobjedu u Pragu, Leicester i Marseille pregazili svoje protivnike, Bodo/Glimt iznenadio Celtic

PSV i Midtjylland slavili minimalne pobjede, Rapid bolji od Vitessea, Slavia savladala Fenerbahce

Četiri utakmice Konferencijske lige

U okviru šesnaestine finala Konferencijske lige večeras su odigrane četiri utakmice. U tri susreta domaćini su slavili pobjede, dok je u Istanbulu Slavia Prag došla do vrijedne pobjede protiv Fenerbahcea.

PSV je savladao ekipu Maccabai Tel Aviva sa minimalnih 1:0. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Cody Gakpo koji je već u 11. minuti utakmice pogodio sa ivice kaznenog prostora za pobjedu nizozemske ekipe.

Druga minimalna pobjeda na svom terenu bila je djelo danskog Midtjyllanda koji je savladao PAOK sa 1:0. Jedini pogodak na ovoj utakmici viđen je u 20. minuti utakmice kada je nakon centaršuta Evandera mrežu gostiju zatresao Joel Andresson.

U trećem duelu Rapid Vienna je savladala Vitesse sa 2:1. Rapid je sjajno otvorio utakmicu, a već nakon 33 sekunde susreta imali su prednost od 1:0. Strijelac pogotka bio je Ferdy Druijf.

U nastavku utakmice Rapid stiže i do 2:0, a ovoga puta nakon solo akcije mrežu Vitessea je pogodio Marco Grull. Ipak, do kraja utakmice Vitesse je uspio stići do jednog pogotka, a strijelac je bio Lois Openda.

U posljednjoj utakmici Slavia Prag je savladala ekipu Fenerbahcea sa 3:2 u Istanbulu. Nakon prvih 45 minuta rezultat je glasio 1:0 za goste iz Češke, a strijelac pogotka bio je Traore u finišu prvog dijela.

U nastavku utakmice Fenerbahce je izjednačio preko Pelkasa u 58. minuti utakmice, ali nakon toga uslijedila je nevjerovatna ofanziva gostiju.

U samo dvije minute razmaka Slavia je postigla dva pogotka, a pogađali su Dorley u 62. minuti i par minuta kasnije Lingr. Do kraja utakmice poraz Fenera je ublažio Kadioglu pogotkom u 83. minuti.

Odigrane nove četiri utakmice šesnaestine finala Konferencijske lige

FK Partizan je slavio veliku pobjedu u prvoj utakmici šesnaestine finala Konferencijske lige protiv ekipe Sparte iz Praga. Konačan rezultat utakmice glasio je 1:0 za goste u Pragu.

Strijelac jedinog pogotka bio je Queensy Menig u 78. minuti utakmice koji je iskoristio odličnu dijagonulu Saše Zdjelara i lobovao golmana domaćina.

U drugom utakmicama Leicester i Marseille su slavili ubjedljive pobjede. Leicester je pregazio ekipu Randersa sa 4:1, a strijelci su bili Ndidi, Barnes, Daka i Dwsbury-Hall, dok je jedini pogodak za randerse postigao Hammershoy-Mistrati.

U drugoj utakmici Marseille je slavio pobjedu od 3:1 protiv Qarabaga na krilima odličnog Milika koji je postigao dva pogotka, dok je konačan rezultat postavio Dmitri Payet. Jedini pogodak za ekipu iz Azerbejdžana postigao je Kady.

U posljednjem duelu viđeno je vleiko iznenađenje gdje je Bodo/Glimt slavio ubjedljivu pobjedu protiv Celtica sa 3:1. Strijelci za norvešku ekipu bili su Espejord, Pellegrino i Vetlesen, dok je na drugoj strani jedini pogodak postigao Maeda.