Sub31072021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja EU2020 Ludnica u Glasgowu za kraj osmine finala, Švedska pala u zadnjim minutama produžetka

Ludnica u Glasgowu za kraj osmine finala, Švedska pala u zadnjim minutama produžetka

Poznati su svi sudionici četvrtfinala Europskog prvenstva. Posljednji par kojeg smo saznali je Engleska - Ukrajina...

Vrlo zanimljiva, ali i kvalitetna utakmica u Glasgowu između Švedske i Ukrajine. Iako su Šveđani predvođeni Forsbergom i Kuluševskim stvorili niz prilika, Forsberg je dva puta i tresao okvir gola, ali na kraju je Ukrajina slavila golom u 121. minuti.

Švedska je prijetila u nekoliko vrlo opasnim izletima prema golu, ali prva je do gola ipak došla Ukrajina.

U 27. minuti susreta Jarmolenko je bio na desnoj strani kaznenog prostora, mogao je čak i opaliti po golu, ali on se odlučio za odlično ubacivanje na suprotnu stranu gdje loptu dočekuje Zinčenko i iz voleja zabija za 1:0.

U završnici prvog dijela Švedska se vraća. U 43. minuti sjajni Forsberg opalio je s ruba kaznenog prostora, lopta je zapela za ukrajinskog braniča i prevarila Buščana.

Početak drugog dijela donio je odmah velike prilike. U 55. minuti dobra akcija Ukrajinaca, Jarmolenko je bio s loptom na desnoj strani, imao je u sredini Jaremčuka koji je tražio loptu, Jarmolenko se ipak odlučio za Sidorčuka koji s 13-14 metara pogađa vratnicu.

Minutu kasnije vratnica na drugoj strani. Isak je dao loptu za Forsberga koji je jako lijepo gađa suprotni kut, ali i on je pogodio vratnicu.

U 69. minuti Forsberga još jednom izdaje sreća, odlično se oslobodio Ukrajinaca na rubu 16 metara, opalio prema gornjem kutu i pogodio gredu.

U produžecima malo nogometa, barem u prvih 15 minuta. To razdoblje obilježio je brutalan prekršaj Danielsona i njegovo isključenje nakon čega je Ukrajina ipak bila bolja.

To joj se isplatilo u 121. minuti kada krasan ubačaj Zinčenka pogađa Dovbika koji glavom skreće loptu u mrežu.

Ukrajinci odnose pobjedu i idu na Englesku koja će prvi put na ovom Euru igrati van Londona. Prvi i jedini.