Sub31072021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport EU takmičenja EU2020 Dolberg junak, Danci razbili Wales za četvrtfinale!

Dolberg junak, Danci razbili Wales za četvrtfinale!

Nogometaši Danske prvi su četvrtfinalisti Eura. Oni su na krilima Kaspera Dolberga u Amsterdamu deklasirali Wales s visokih 4:0 za plasman u najboljih osam...

Po prvotnom planu nije trebao ni igrati, a na kraju je ispao danski junak. Kasper Dolberg bit će lice s naslovnica u nedjelju i ponedjeljak jer je upao u prvih 11 tek nakon ozljede Yussufa Poulsena, a s dva gola je ugurao Dance u četvrtfinale.

Krenuli su Velšani vrlo dobro, uspjeli su umrtviti posjed Danske i očekivano bolju igru Danaca u Amsterdamu koji je bio obojan danskim bojama. Prvu prijetnju na susretu imao je Gareth Bale u desetoj minuti, ali se onda sve okreće na glavu.

Dolberg je pokazao fantastičnu reakciju u 27. minuti kad je sa 17 metara fantastično s lijeve strane gađao u suprotni donji kut i pogodio je "malu mrežicu" dok je vrataru bio blokiran pogled i zbog igrača koji su pokušali ući u blok.

Nakon pogotka danskog junaka su Velšani izgledali grogirano, ali se to nije naplatilo drugim pogotkom do poluvremena. Najbolju šansu imao je Maehle koji je ipak pogodio vanjsku mrežu u 45. minuti.

Što nisu napravili do poluvremena, Danci su učinili odmah na otvaranju drugog. Očajna reakcija obrane Walesa i poklon Williamsa koji je praktički dodao Dolbergu koji s desetak metara iskosa gađa prvi kut za visokih 2:0.

Nakon toga, susret se odvio očekivano. Velšani su jurnuli naprijed, a to je ostavljalo prostor za dansku tranziciju iz dubokog bloka. Potpuna kontrola susreta za Dance, Wales nije složio ništa opasnije i skoro je do trećeg gola došlo u 86. kad je Braithwaite iz zicera pogodio stativu.

No, pogodak je pao u 88., Maehle je ipak naplatio sve šanse i ono dobro učinjeno u susretu kad je ušao iz drugog plana i s desne strane lažnjakom bacio igrača u bloku te pogodio za 3:0.

Do kraja se Wales potpuno raspao pa u 90. Harry Wilson dobiva direktan crveni karton, dok je u četvrtoj minuti nadoknade Braithwaite ipak stigao do svog pogotka, četvrtog danskog nakon što je lažnjakom izbacio čuvara i sjajno pogodio s 13 metara, a pogodak je prošao i VAR provjeru zaleđa.

Danci tako nastavljaju biti najljepša priča turnira nakon šoka s Christianom Eriksenom i početnog poraza od Finske, a u četvrtfinalu čekaju boljeg iz dvoboja Češke i Nizozemske.