Sri29062022

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Premijer liga BiH Poznati su parovi prvog kola nove sezone Premijer lige BiH

Nula na Grbavici: Željezničar nije krunisao dominaciju protiv Borca

Željezničar i Borac remizirali su (0:0) u zaostalom susretu 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigranom na stadionu Grbavica.

Željezničar nešto ofanzivnije ulazi u meč, ali domaći tim nije uspio napraviti neku značajniju šansu pred golom Borca.

Uglavnom su se napadi Plavih završavali izbacivanjem lopte iz kaznenog prostora, a zatim se Borac budi i stvara dvije sjajne šanse u samo dvije minute.

U 15. minuti Dejan Meleg sjajno šutira s preko 20 metara, Josip Bender još bolje brani i spašava Željezničar.

Dvije minute kasnije tresla se prečka domaćeg tima. Jovo Lukić je izbjegao ofsajd zamku, snažno šutira, ali Bender i prečka zaustavljaju njegov udarac.

Željezničar dobru šansu stvara u 19. minuti. Hodžić iz dobre pozicije glavom ne pogađa metu.

Ostatak prvog poluvremena nije donio apsolutno ništa. Vrijedi izdvojiti još samo pokušaj Subašića u finišu prvog dijela, no i on je bio poprilično neprecizan i na odmor se otišlo bez golova (0:0).

I drugo poluvrijeme donosi veoma čvrstu igru s obje strane, ali je Željezničar bio mnogo bolji rival na terenu.

Zec je u 64. minuti u dobroj šansi, ali je izblokiran, da bi tri minute kasnije Šehić sjajnim udarcem pogodio stativu gola Borca. Uzvratio je potom dobrim udarcem Meleg, Bender je bio siguran.

Sreće nije imao ni Bekrić u 82. minuti. I on je uzdrmao okvir gola i propala je još jedna sjajna šansa.

Do kraja je ostalo 0:0 i ovim rezultatom gosti moraju biti zadovoljniji jer su većinu utakmice odigrali veoma defanzivno.

Željezničar - Borac 0:0

FK Željezničar: Bender, Hajdarević, Kosorić, Cocalić, Subašić, Mekić, Štilić, Šehić, Hodžić, Blažević, Galić.

FK Borac: Ćetković, Cucin, Kujundžić, Brkić, Bošnjak, Ćorić, Begić, Jović, Vojnović, Lukić, Meleg.