Čet30062022

Last update

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Ostali Sportovi Objavljen širi spisak ženske seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine

Objavljen širi spisak ženske seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Naša reprezentacija će se nakon prošlogodišnjeg osvajanja CEV Srebrene lige, ove godine okušati u Zlatnoj ligi, u grupi A, zajedno sa Francuskom i Španijom.


Reprezentativke će domaće utakmice igrati u Tuzli, u dvorani Mejdan. Prva utakmica protiv Španije je na rasporedu 28. maja, dok će 04. juna odmjeriti snage sa francuskim reprezentativkama.
Gostujuće utakmice odbojkašice igraju 01. juna u Francuskoj i 08. juna u Valladolidu u Španiji.

Selektor ženske seniorke reprezentacije Bosne i Hercegovine, Stevan Ljubičić, objavio je širi spisak odbojkašica za CEV Zlatnu ligu 2022.

Na spisku su se našle sljedeće odbojkašice:

TEHNIČARI:

  • Milana Božić – Top Speed / Kineski Taipei
  • Ajla Hadžić – ŽOK „Bimal-Jedinstvo“ Brčko
  • Amina Halilović – OK „Sloboda“ Tuzla
  • Tamara Đapa – UOK „BL Volley“ Banja Luka
  • Helena Popović – ŽOK „Gacko“ Gacko
  • Barbara Čelar – SOK „Mostar“ Mostar
  • Dragana Stevanović – OK „Dunav“ Beograd / Srbija

PRIMAČI SERVISA:

  • Anđelka Radišković – OK Kamnik / Slovenija
  • Iman Isanović – Sun Devil Volleyball / USA
  • Jelena Mlađenović – KGC Pro Volleyball Club / Korea
  • Ivana Radović – ŽOK „Bimal-Jedinstvo“ Brčko
  • Vanja Džida – OK „Goražde“ Goražde
  • Nastja Ilić – OK „Sloboda“ Tuzla
  • Jovana Biberdžić – ŽOK „Bimal-Jedinstvo“ Brčko
  • Tijana Đapa – UOK „BL Volley“ Banja Luka
  • Amina Buljubašić – ŽOK „Igman“ Ilidža
  • Snežana Manojlović – ŽOK „Gacko“ Gacko
  • Zara Rendić – OK „Inova“ Banja Luka
  • Anđela Kovač – UOK „BL Volley“ Banja Luka
  • Tamara Češić – ŽOK „Jahorina“ Pale

KOREKTORI:

  • Dajana Bošković – OK „Crvena Zvezda“ / Srbija
  • Elena Babić – VK UP Olomouc / Češka
  • Duška Kenjalo – ŽOK „Bimal-Jedinstvo“ Brčko
  • Elma Karabegović – OK „Goražde“ Goražde
  • Amra Mandžukić – SOK „Mostar“ Mostar
  • Nataša Pavlović – ŽOK „Igman“ Ilidža
  • Tamara Vitković – ŽOK „Gacko“ Gacko

SREDNJI BLOKERI:

  • Ajla Paradžik – Saint-Raphael / Francuska
  • Edina Selimović – Volero Cirih / Švicarska
  • Žana Dragutinović – ŽOK „Bimal-Jedinstvo“ Brčko
  • Jovana Kovačević – UOK „BL Volley“ Banja Luka
  • Ana Gajić – ŽOK „Bimal-Jedinstvo“ Brčko
  • Tijana Adžić – ŽOK „Gacko“ Gacko
  • Sara Marković – UOK „BL Volley“ Banja Luka
  • Ana Terzić – ŽOK „Jahorina“ Pale
  • Zerina Čengić – SOK „Mostar“ Mostar
  • Ela Klopić – OK „Sloboda“ Tuzla

LIBERO:

  • Milica Ivković – C.S.M. Alba Blaj / Rumunija
  • Katarina Popović – ŽOK „Gacko“ Gacko
  • Ajla Omerhodžić – ŽOK „Bimal-Jedinstvo“ Brčko
  • Jelena Šakotić – UOK „BL Volley“ Banja Luka
  • Dejana Boljenović – ŽOK „Gacko“ Gacko
  • Dora Brašnjić – ŽOK „Orašje“ Orašje

Napiši komentar

Molim upišite sva obavezna polja označena zvjezdicom (*).
Dozvoljena je uporaba HTML koda