Ned13062021

Last update

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Republike Srpske

KREĆA TRKA, 12 ŽELJA, A DUPLO MANJE MJESTA!

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Poslije višemjesečne pauze, startuje fudbalski šampionat Republike Srpske, čini se nikada zanimljiviji, kako u borbi za vrh, tako i za mjesta koja vode u niži rang, jer s obzirom na skraćenje lige, moglo bi se dogoditi da u najgorem scenariju čak pet ekipa napusti elitu.

Derbi se igra u Istočnom Sarajevu, gdje lider Boraqc traži bodove koji će ga ostaviti na vrhu, a s druge strane Slavija traži proboj u prvih šest ekipa. Dosta dobrih utakmica odigrala su ova dva sastava i na mnogo većm nivou, a nešto slično moglo bi se dogoditi i ovaj put.

Drina će svoju seriju pokušati nastaviti i protiv Želje, koji u Zvorniku ima priliku zacementirati svoju poziciju u vrhu, dok Sloga nema prava na kiks protiv Sutjeske, sličan onom u Kupu BiH, ako žele ostati u trci s Borcem za sami vrh.

Derbi začelja igra se na stadionu “dr Milan Jelić”, gdje će Alfa Modriča ugostiti Tekstilac, dok pravo na grešku nema ni fenjeraš iz Mrkonjić Grada u sudaru sa Kozarom, koja je dobro rekonstruisala ekipu u pauzi, i osjetno jača ulazi u nastavak sezone.

Rudar bi eventualnom trojkom protiv Podrinja i definitivno mogao stati na treću poziciju, i u ovaj duel ulaze kao blagi favoriti, bez obzira na kvalitete tima iz Janje.

Parovi 17. kola:

Subota, 14 časova

Drina – Željezničar Sport team, sudije: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo), Strahinja Vuković (Trebinje) i Davor Vukašinović (Rogatica), delegat: Mile Spasojević (Bijeljina), kontrolor: Brane Jekić (Doboj). 

Sloga (GC) – Sutjeska, sudije: Siniša Lazić, Zoran Radaković (oba iz Prijedora) i Željko Čelica (Kozarska Dubica), delegat: Milorad Pisić (Zvornik), kontrolor: Dejan Dabić (Vlasenica).

Sloboda (MG) – Kozara, sudije: Slaviša Mazić (Vlasenica), Đorđe Grubačić i Nemanja Vujadin (oba iz Istočnog Sarajeva), delegat: Dragan Simić (Šamac), kontrolor: Dragiša Đurić (Bijeljina).

Slavija – Borac (BL), sudije: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor), Davor Maksimović (Doboj) i Božidar Rustić (Gradiška), delegat: Goran Mikanović (Prijedor), kontrolor: Dragan Bojanić (Bijeljina).

Alfa Modriča – Tekstilac, sudije: Dražen Marić, Radmilo Vuković i Bojan Rakić (svi iz Bijeljine), delegat: Boško Furtula (Višegrad), kontrolor: Radoslav Vukasović (Trebinje). 

Rudar Prijedor – Podrinje, sudije: Velibor Drinić (Modriča), Tomislav Gračanin i Siniša Ivančević (oba iz Banjaluke), delegat: Slavko Pančić (Doboj), kontrolor: Siniša Radić (Laktaši).

Izvor: (pravdabl.com)

Napiši komentar

Molim upišite sva obavezna polja označena zvjezdicom (*).
Dozvoljena je uporaba HTML koda