Sri29062022

Last update

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Federacije GOŠK slavio u Bihaću, TOŠK od 0:2 do boda u Banovićima

Danas na rasporedu mečevi dvadeset i sedmog kola Prve lige FBiH!

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Danas su na rasporedu su mečevi dvadeset i sedmog kola Prve lige FBiH za ovu sezonu, odnosno, sezonu 2021/22.

U subotu se igra šest utakmica 27. kola m:tel Prve lige FBiH, sedmoplasirana Gradina, 39 bodova je domaćin za dva mjesta bolje plasiranom kakanjskom Rudaru, hadžićki Radnik će ugostiti Oraške labudove.
Derbi začelja se igra u Tomislavgradu, gdje će fenjeraš istoimeni sastav odmjeririti snage sa bihaćkim Jedinstvom, a nakon serije dobrih igara, Simm Bau je u prošlom kolu poražen u kao domaćin od Gradine i ponovo je u zoni ispadanja, u ovom kolu , kao i susret u Tomislavu igra jedan od derbija začelja u gostima kod sastava Mladost DK.

I bviši premijerligaš Travnik je u slićnoj situaciji u goste mu stiže šestoplasirani sastav gračaničkog Bratstva, dok će Goražde u domaćem duelu sa banovičkom Budućnosti tražiti 11 ovosezonsku pobjedu.
Ovo kolo nedjeljnim utakmicama zatvaraju lider Igman koji igra derbi kola sa trećeplasiranom ekipom TOŠK –a u Tešnju, dok će Gabeljani biti domaćini Zvijezdi iz Gradačaca.

Subota, 21.maj u 17:30 sati,
Tomislavgrad : NK Tomislav – NK Jedinstvo , glavni sudija: Ernis Džemidžić (Goražde), pomoćnici : Marijan Ćosić (Široki Brijeg) i Antonio Marčinko (Čitluk), 4. sudija :Nihad Ljajić (Sarajevo), delegat : Karlo Jurišić (Posušje), posmatrač suđenja : Muamer Bureković (Zenica).
Travnik : NK Travnik – NK Bratstvo , Aldin Sofić (Zenica), Sahib Smriko (Zenica) i Sanel Grljević (Mostar), Jure Delić (Mostar),Adnan Kantić (Sarajevo), Nermin Pradžik (Goražde).
Srebrenik: OFK Gradina – FK Rudar, Darko Gedžić (Brčko), Filip Jarić (Brčko) i Perica Maskaljević (Donja Mahala), Ilija Orkić (Orašje) , Muhamed Huzbašić (Fojnica), Amir Medić (Ključ) .
Hadžići : FK Radnik – NK Orašje, Edin Osmanović (Kalesija), Adnan Arfadžan (Jablanica) i Enis Đulović (Tuzla), Dragan Stojić (Brčko), Nedžad Tanjo ( Goražde), Darko Obradović (Stolac) .
Goražde : FK Goražde –FK Budućnost , Filip Antić (Orašje), Sehmin Hakalović (Konjic) i Selmin Osmančević (Zenica) , Samir Kapo (Kakanj), Oliver Glibo i Almir Ćišić oba Mostar .
Doboj Kakanj : FK Mladost DK – BFK Simm Bau, Stipe Kovačević (Tomislavgrad),Ivo Maglica i Marko Grebenar oba Livno, Drago Tabak (Tomislavgrad), Mirsad Džuzdanović (Živinice), Anto Sučić (Nova Bila).
Nedjelja, 22. maj u 17:30 sati,
Tešanj : NK TOŠK – FK Igman,Deni Ćatibović (Sarajevo), Almir Huskić (Bugojno) i Hasan Nanić (Bugojno),Haris Halkić (Sanski Most), Emir Alečković (Sarajevo),Goran Paradžik (Ljubuški).
Gabela : NK GOŠK – NK Zvijezda , Armin Kukić (Bugojno),Eldar Parla i Alen Gluho oba Sarajevo, Mario Perić (Grude), Franjo Smoljo (Kupres), Boro Matan (Livno).

 

Napiši komentar

Molim upišite sva obavezna polja označena zvjezdicom (*).
Dozvoljena je uporaba HTML koda