Pon14062021

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Federacije Zeleno-crni dočekuju Jedinstvo u posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva

ZVIJEZDA POBIJEDILA PRVAKA

NK Zvijezda – NK Posušje 1:0 (1:0)

Danas je u Gradačcu, u okviru 28. kola Prve lige F BiH, gostovala vodeća ekipa lige i povratnik u Premijer ligu BiH, ekipa Posušja i u jednoj borbenoj prvenstvenoj utakmici bila poražena od domaćina ekipe NK Zvijezda iz Gradačca rezultatom  1:0.

Ekipa Zvijezde je od početka dominirala terenom i odmah stavila do znanja da želi pobjedu, da želi pokazati protivniku da ima njegovu kvalitetu ali da su u ovom prvenstvu sreća ( pa i bolje igre) ipak bile na strani Posušja koje zasluženo ide u viši rang.

Ta Zvijezdina želja za pobjedom rezultirala je već u 14. minutu kada na jednu dubinsku loptu Ćuluma na krilo, slijedi odličan centaršut a Antonio Vidović majstorski glavom šalje loptu u sami lijevi ugao protivničkog gola. To je bilo brzo vođstvo Zvijezde i niko nije očekivao da će taj rezultat ostati do kraja.

Gosti su priprijetili oko 30. minute pogodivši prečku, dok su igrači Zvijezde par puta brzopleto završavali svoje napade.

U drugom poluvremenu gosti su malo agresivnije krenuli ka golu domaćina i imali šansu kao i Zvijezda , protivnički igrač je sa istog mjesta uputio isti udarac glavom u lijevi golmanov ugao  ali ga na samoj gol liniji bravurozno zaustavlja mladi reprezentativac u Zvijezdinim redovima,  golman Aljkanović. Zvijezda je u par opasnih kontri  opasno priprijetila gostima ali se rezultat nije mijenjao.

Danas je domaćin pokazao odličnu igru, želju za pobjedom, dok se ekipa gostiju predstavila kao prilično dobra i složena cjelina, odigravši utakmicu u fer i sportskom pristupu igri.

Do kraja prvenstva u Prvoj ligi ostala su još dva kola u kojima Zvijezda gostuje u Jelahu ekipi Sim Bau a onda u poslednjem kolu dočekuje odličnu ekipu Goražda u Gradačcu.

Piše : Suad  Krajnović

Foto : Ammar  Krajnović