Čet06052021

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Federacije Delegiranje 9. kola Prve lige FBiH

TOŠK siguran protiv Budućnosti, Čapljini vrijedna tri boda

TOŠK je opravdao ulogu favorita protiv Budućnosti (2:0). Na startu su gosti igrali veoma otvoreno, no TOŠK prvi dolazi do gola. Igrala se 26. minuta kada poslije velike gužve pred golom iskusni Kapetan matira Mujkića.

U nastavku su domaći krenuli da što prije ovjere tri boda, a veliku šansu imao je Mujagić kada je izašao pred golmana Mujkića, ali ovaj drugi brani. Par minuta kasnije nije mogao i bilo je 2:0.

Bio je to i konačan rezultat meča.

Čapljina je došla do vrijedna tri boda u duelu sa Orašjem (2:0). Novaković je pogodio na samom startu, a pitanje pobjednika je riješeno u sudijskoj nadoknadi kada je pogodio Uroš Mirković.

NK TOŠK – FK Budućnost 2:0

NK TOŠK: Kršić, Hukara, Imamović, Kurdić, Delić, Mehić, Kapetan, Mujagić, Delić, Šehić, Vulić.

FK Budućnost: Mujkić, Demirović, Sulejmanović, Mustafić, Islamović, Mahmutović, Begović, Džinić, Husić, Pirić, Mujarić.

HNK Čapljina – HNK Orašje 2:0

HNK Čapljina: Butigan, Novaković, Nikić, Popović, Bevanda, Obradović, Marić, Mace, Jelčić, Ivković, Ljuca.

HNK Orašje: Đulčić, Dedić, Brčkalić, Mikić, Živković, Marošević, Mijoković, Prgić, Kojić, Mikić, Blagojević.