Pon19082019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Španjolska liga Gol Rakitića u pobjedi Barcelone, devet golova Seville

Gol Rakitića u pobjedi Barcelone, devet golova Seville

U šest večerašnjih uzvratnih susreta šesnaestine finala španjolskog Kupa kralja domaćini su ubilježili stopostotni učinak. Ivan Rakitić zaigrao je u dresu Barcelone i postigao pogodak...

Nogometaši Seville lako su se i u uzvratu šesnaestine finala obračunali s niželigašem Formenterom. Nakon pobjede 5:1 u gostima u prvom susretu Sevilla je kod kuće bila još uvjerljivija, slavila je s čak 9:1.

Tri se puta u strijelce upisao Vietto, tri puta je zabio i Ben Yedder, dvaput Sarabia i jednom Ganso. Jedini pogodak za goste postigao je Gomez, pri vodstvu Seville 7:0.

Valencia je pobjedom 2:1 na Mestalli protiv Leganesa potvrdila ono što je više-manje bilo sigurno i nakon prvog susreta, prolaz u osminu finala. Podsjetimo, u prvom je susretu Valencia u gostima slavila 3:1.

Poveo je domaćin u 36. minuti, strijelac za Šišmiše bio je Rodrigo. Na 1:1 poravnao je Machis na samom početku drugog dijela, a konačnih 2:1 drugim pogotkom postavlja Rodrigo minutu prije kraja.

Deportivo je u La Coruni dostigao prednost Betisa iz prvog susreta (0:1) i s 3:1 osigurao osminu finala. Poveo je Dportivo u 11. minuti, strijelac je bio Arribas. U drugom je dijelu u razmaku od samo pet minuta domaćin došao do 3:0, u 54. je zabio Luisinho, u 59. Babel. Piccini je sedam minuta kasnije smanjio na 3:1, a pobjeda Deportiva mogla je biti i uvjerljivija da je u 77. minuti Joselu realizirao najstrožu kaznu.

Barcelona je nakon remija u gostima kod Herculesa lagano riješila pitanje prolaska u osminu finala na Camp Nouu. U prilično jakom sastavu, ali bez Messija, Suareza, Neymara i Inieste Barcelona je slavila 7:0.

Tek u 37. minuti povela je Barcelona, strijelac je bio Digne. Na samom kraju prvog poluvremena u strijelce se upisao i Ivan Rakitić, siguran je bio iz najstrože kazne koju je iznudio raspoloženi Arda Turan.

Na 3:0 povisio je Rafinha na asistenciju Turana, a Turčin nakon toga zabija za 4:0 glavom na dodavanje Vidala. Peti gol posebno je razveselio domaće igrače, napokon je u službenoj utakmici gol za Barcelonu zabio i Paco Alcacer. I na njegovom licu vidljivo je bilo olakšanje, iako mora se priznati da je Paco mrežu zatresao iz zaleđa.

Na 6:0 povisio je Turan u 86. minuti, a zabio je i tri minute kasnije za konačnih 7:0, posebno je lijep bio posljednji gol kojim je zaokružio hat-trick. Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta u dresu Barcelone.

Kup kralja, šesnaestina finala, uzvrati (u zagradama su rezultati prvih susreta):
*Eibar - Sporting Gijon 3:1 (2:1)

*Sevilla - Formentera 9:1 (5:1)

*Deportivo La Coruna - Betis 3:1 (0:1)

*Osasuna - Granada 2:0 (0:1)

*Valencia - Leganes 2:1 (3:1)

*Barcelona - Hercules 7:0(1:1)