Pon19082019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Španjolska liga Atletico se vratio pobjedama, Osasuna ipak preslaba

Atletico se vratio pobjedama, Osasuna ipak preslaba

Nogometaši Atletico Madrida nisu dozvolili iznenađenje u 13. kolu La Lige, na gostovanju kod pretposljednje Osasune došli su do sva tri boda rezultatom 3:0...

Nikada Atletico Madrid nije izgubio tri utakmice zaredom u La Ligi otkad je Diego Simeone trener, nakon poraza od Real Sociedada i Real Madrida, uz prilično slabu igru, počelo se spominjati rušenje i tog negativnog rekorda Argentinca. No, Osasuna je ipak bila preslaba za to, iako Atletico nije prikazao igru za pamćenje.

Čak i takva nejaka Osasuna imala je veliku priliku povesti protiv Atletica i pitanje je kako bi se susret raspleo da je u 14. minuti Roberto Torres realizirao jedanaesterac za domaćine. Što bi bilo kad bi bilo nikad nećemo znati, Jan Oblak obranio je Torresov pokušaj i popravio statistiku obranjenih jedanaesteraca. Otkako je u Atletico Madridu Oblak je suočen s osam jedanaesteraca obranio čak četiri (ne računavši jedanaesterce u raspucavanju).

Kazna za Osasunu uslijedila je pred kraj prvog poluvremena. U 36. je minuti Diego Godin glavom zabio nakon ubačaja Kokea, a samo minutu kasnije na 2:0 povisio je Gameiro nakon što ga je lijepo u priliku gurnuo Correa. Inače, bio je to 20. gol Godina u dresu Atletica, čak 18 ih je postigao glavom.

U samoj završnici susreta Carrasco zabija za konačnih 3:0. Iščeprkao je loptu Garciji, sjurio se u šesnaesterac Osasune i lagano poentirao za potvrdu pobjede Atletica.