Sri01122021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Španjolska liga Barcelona potvrdila plasman u finale Kupa i produžila niz bez poraza

Barcelona potvrdila plasman u finale Kupa i produžila niz bez poraza

Nogometaši Barcelone plasirali su se u finale španjolskog Kupa Kralja nakon što su s ukupnih 8:1 bili bolji od Valencije. Uzvratni dvoboj na Mestalli Barcelona je igrala s drugom momčadi, a remijem je produžila niz bez poraza na 29 utakmica.

Barcelona je riješila pitanje putnika u finale još u prvoj utakmici kada je s uvjerljivih 7:0 deklasirala Valenciju na Camp Nou. U uzvratni susret Luis Enrique ušao je bez svih prvotimaca osim Ivana Rakitića koji je igrao do 76. minute utakmice.

U prvom dijelu, Barcelona je držala loptu u svojim nogama, no u cijelom poluvremenu nije uputila niti jedan udarac u okvir Valencijinog gola. Domaćini su se s druge strane orijentirali na kontranapade i nakon dva dobra pokušaja uspjeli povesti u 39. kada je Alvaro Negredo izbio sam pred Marc-Andrea ter Stegena i iz drugog pokušaja zabio u praznu mrežu za vodstvo svoje momčadi.

U nastavku utakmice igrao se prilično izjednačeni dvoboj i kada se činilo da će Valencija prekinuti Barcelonin niz od 28 utakmica bez poraza, odnosno deset uzastopnih pobjeda, ukazao se Enriqueov jocker s klupe Wilfrid Kaptoum, mladi kamerunski veznjak koji je u igru ušao u 82. minuti, a već dvije minute kasnije zabio na asistenciju Juana Camare za konačnih 1:1.

Barcelona je ovim remijem nastavila niz bez poraza i plasirala se u finale natjecanja kojeg je osvojila rekordnih 26 puta u svojoj povijesti. Protivnika u finalu Katalonci će saznati sutra, a velike šanse da to bude ima Sevilla koja je u prvoj utakmici svladala Celtu Vigo s 4:0.