Ned28112021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Španjolska liga Fantastičan pogodak Luke Modrića za pobjedu Real Madrida kod Granade

Fantastičan pogodak Luke Modrića za pobjedu Real Madrida kod Granade

Real Madrid uz puno muke stigao je do pobjede na gostovanju kod Granade, a za tri boda zaslužan je Luka Modrić.

Hrvatski reprezentativac odigrao je odličnu utakmicu bez obzira na krivicu kod pogotka domaćina, a na kraju je bio i čovjek odluke fantastičnim pogotkom u 85. minuti susreta za konačnih 2:1...

Momčadi s dna ljestvice pošteno su namučile velikane ove nedjelje. Barcelona je uz dosta muke stigla do pobjede kod Levantea, a ništa lakše nije bilo niti real Madridu kod Granade. Dapače, Madriđani su pobjedu osigurali u samoj završnici susreta i to krasnim udarcem Luke Modrića izvan kaznenog prostora.

Modrić je odigrao odličnu utakmicu, bio je pokretač svih opasnijih akcija gostiju, a još bolji dojam kvari tek pogreška kod pogotka domaćina kada je uz "pomoć" suca izgubio loptu nakon čega su domaćini otišli u kontru i postigli pogodak.

Granada je pružila odličan otpor, od početka se postavila vrlo dobro i ne samo da se dobro branila od Realovih napada, ponajviše preko raspoloženog Successa prijetila je i Navasu.

Ipak, Real Madrid prvi je stigao do pogotka. Vodstvo je upisao u 30. minuti kada je Carvajal iskoristio prostor koji su mu ostavili domaći braniči, poslao loptu u sredinu, a tamo ju je dočekao Karim Benzema i zabio za 1:0.

Drugo poluvrijeme započelo je s prilikom na svakoj strani, no vratari su bili uspješniji od Barrala i Modrića koji je dobro pucao, ali nije pogodio mrežu.

Modrić je s dva odlična dodavanja kreirao i dvije prilike za Benzemu, posebno izgledna bila je druga kada idealno proigravanje hrvatskog reprezentativca za izlazak jedan na jedan s domaćim vratarem, nije pretvorio u pogodak.

Vrlo brzo uslijedila je kazna. Modrić se na sredini terena sudario sa sucem, lopta je došla u posjed domaćina koji je brzo došao do kaznenog prostora, a El Arabi poslao ju je u mrežu za poravnanje.

Ipak, Modrić se iskupio fantastičnim pogotkom u 85. minuti kada je primio loptu na 20-ak metara i odlično naciljao gornji kut ostavivši vratara bez šanse.

Do kraja nije bilo promjene i Madriđani su upisali pobjedu. Nastup je upisao i Mateo Kovačić koji je ušao u igru u 78. minuti umjesto Isca.