Sri01122021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Španjolska liga Sevilla pregazila Celtu i širom otvorila vrata finala Kupa kralja

Sevilla pregazila Celtu i širom otvorila vrata finala Kupa kralja

Već prvi susreti polufinala Kupa kralja praktički su odredili finaliste. Barcelona je većinu posla odradila visokom 7:0 pobjedom protiv Valencije u srijedu, a dan kasnije Sevilla je nadigrala Celtu s 4:0...

Čini se kako su sve nedoumice riješene i da su poznati finalisti Kupa kralja. Stvarno je teško pronaći scenarij prema kojem Barcelona i Sevilla nakon visokih pobjeda u prvom susretu neće doći u finale.

Valencia protiv Barcelone mora nadoknaditi čak sedam pogodaka što je apsolutno nemoguća misija dok Celta ima nešto "lakši" zadatak s obzirom da je izgubila "samo" s 4:0 u Sevilli. Međutim Sevilla je vrlo kvalitetan protivnik koji ne gubi tako lako s visokom razlikom.

Celta je od početka susreta na Sanchez Pizjuanu bila u problemima i domaćin je trebao povesti već u drugoj minuti kada je Benoit Tremoulinas pokušao iznenaditi Blanca.

Nakon pola sata Sevilla je dobila kazneni udarac. Sergio Gomez ga je skrivio, ali Kevin Gameiro nije nadmudrio Rubena Blanca.

Uslijedilo je razdoblje bolje igre gostiju koji su preko Gomeza imali i gredu, ali ipak u završnici prvog dijela Sevilla je povela. Banega je ubacio iz kornera, najviši u skoku bio je Adil Rami i na odmor se ipak otišlo s vodstvom Seville.

U nastavku susreta Sevilla je bila dosta bolja i postigla je još tri pogotka.

Prvo se Gameiro iskupio za neiskorišteni kazneni udarac, nakon asistencije Krohn-Daehlija sjurio se prema kaznenom prostoru gostiju i bez problema pogodio za 2:0.

Bilo je to u 59. minuti, a tri minute kasnije sličan scenarij. Ovaj put Banega je krasnom dugačkom loptom proigrao Gameira koji ponovno bježi obrani Celte i podiže na 3:0.

Točku na i stavio je Krohn-Daehli u 87. minuti iz novog kontranapada.