Sub06062020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Španjolska liga Valencia i Sevilla se pridružile Celti i Barceloni u polufinalu Kupa kralja

Valencia i Sevilla se pridružile Celti i Barceloni u polufinalu Kupa kralja

Poznati su svi putnici u polufinale španjolskog Kupa kralja. Poslije Celte i Barcelone, među četiri najbolje ekipe ušle su pobjedama još i Valencia i Sevilla.

Nogometaši Seville u prvoj su utakmici četvrtfinala Kupa kralja na domaćem terenu svladali Mirandes 2:0, a sada su na terenu drugoligaša bili još uvjerljiviji. Momčad Unaija Emeryja slavila je 3:0 i bez većih poteškoća izborila nastup u poluzavršnici nacionalnog Kupa.

Gosti su do vodstva došli u devetoj minuti kada je Sevilla dobila jedanaesterac, a s bijele točke bio precizan Iborra. Domaći su izdržali do 70. minute da ne prime novi pogodak, ali tada je prednost Seville udvostručio Munoz. Konačnih 3:0 postavio je Coke u sudačkoj nadoknadi.

Las Palmas je imao dobru priliku izbaciti Valenciju u četvrtfinalu Kupa, no ipak u tome nije uspio. S Mestalle je donio vrlo dobar rezultat (1:1), ali pred vlastitim navijačima je izgubio. Sastav Garyja Nevillea tako ostaje u prilici osvojiti jedan trofej ove sezone.

Šišmiši su u prednost stupili nakon 20 minuta igre. Andre Gomes je bio asistent, a mrežu Raula Lizoaina pogodio je Rodrigo. Mreže se na stadionu Gran Canaria više nisu tresle, iako je Las Palmas imao nekoliko dobrih situacija da izjednači i odvede utakmicu u produžetke.