Sub06062020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Španjolska liga Valencia nastavila s krizom rezultata, Sevilla sigurna protiv drugoligaša

Valencia nastavila s krizom rezultata, Sevilla sigurna protiv drugoligaša

Nakon što je jučer u prvim utakmicama španjolskog Kupa Kralja Barcelona slavila u Bilbaou protiv Athletica, a Celta Vigo i Atletico Madrid odigrali dvoboj bez pogodaka, večeras je Sevilla svladala Mirandés, a Valencia i Las Palmas odigrali su 1:1 na Mestalli.

Valencia se nalazi u velikoj krizi. U Primeri nisu slavili posljednjih devet kola, nisu se plasirali u drugi krug Lige prvaka, a jedina svjetla ovosezonska fronta bio im je španjolski Kup. Međutim, u prvoj utakmici četvrtfinala na domaćem terenu nisu uspjeli svladati Las Palmas.

Gosti su na odmor otišli s prednosti od 1:0, iako, zanimljivo, nisu uputili niti jedan udarac na suparnički gol. Naime, Las Palmas je poveo u 38. minuti nakon što je Wilfried Zahibo zabio u vlastitu mrežu.

Valencia je cijelu utakmicu bila puno bolja momčad na terenu i do izjednačujućeg pogotka stigli su u 61. minuti kada je Alcacer Paco zabio na asistenciju Daniela Pareja, međutim, do kraja dvoboja nisu imali snage da dođu do pobjede.

Nogometaši Seville s rutinskih 2:0 nadvisili su Mirandés na domaćem terenu i napravili veliki korak k polufinalu Kupa. Mirandés je inače jedanaestoplasirana momčad druge lige, no u ovoj utakmici nisu imali šanse protiv puno kvalitetnijeg domaćina.

Sevilla je došla u vodstvo u 20. minuti pogotkom Stevena N'Zonzija i vodstvo od 1:0 držala je sve do četvrte minute sudačke nadoknade kada su preko Victora Vitola došli do zasluženog drugog pogotka.

Uzvratne utakmice igraju se za šest dana.