Pon01062020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Španjolska liga Rakitić asistent u pobjedi Barcelone, u Vigu bez pogodaka

Rakitić asistent u pobjedi Barcelone, u Vigu bez pogodaka

Odigrana su prva dva četvrtfinalna susreta Kupa kralja. Barcelona je odnijela pobjedu iz Bilbaa dok je Atletico Madrid remizirao u Vigu...

Nakon što je pregazila Athletic na Camp Nouu u prvenstvu proteklog vikenda, Barcelona je gostovala na San Mamesu u prvom susretu četvrtfinala Kupa kralja. I bez Messija i Suareza stigla je do pobjede 2:1 i tako napravila veliki korak prema polufinalu.

Ivan Rakitić nastupio je od prve minute i odigrao vrlo dobro te je upisao i asistenciju.

U 18. minuti hrvatski reprezentativac savršeno je proigrao Munira koji je imao lagan zadatak i poslao je loptu u mrežu domaćina.

Sedam minuta kasnije bilo je već 2:0. Obrana Athletica reagirala je loše, iskoristio je to Neymar i povisio prednost Barcelone.

Barcelona je dominirala u posjedu, bila je bolja i Athletic je tek u završnici kreirao neke opasnije situacije. Jednu od njih je i iskoristio i to u 90. minuti kada je Aduriz smanjio na konačnih 2:1.

Rakitić je odigrao cijelu utakmicu.

U drugom susretu Celta i madridski Atletico odigrali su bez pogodaka. Uzvrat je na Vicente Calderonu gdje će Atletico pred svojim navijačima imati priliku osigurati prolaz.