Pon01062020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Španjolska liga Barcelona opet bolja od gradskog rivala; Athletic Bilbao izbacio Villarreal

Barcelona opet bolja od gradskog rivala; Athletic Bilbao izbacio Villarreal

Večeras su odigrane četiri uzvratne utakmice osmine finala španjolskog Kupa kralja, a plasman u četvrtfinale izborili su Celta, Barcelona, Athletic Bilbao i Las Palmas...

Celta – Cadiz 2:0 (3:0)

Momčad Celte još je u prvom susretu praktički osigurala plasman u četvrtfinale pobjedom 3:0 na gostovanju kod Cadiza, a večerašnjom pobjedom su samo potvrdili prolazak. Utakmica je domaćinu poslužila za vidanje rana nakon poraza od Atletica u prošlom kolu Primere.

Trener Celte Berizzo izveo je na teren kombiniranu momčad koja nije uspjela razbiti Cadiz u prvom dijelu, ali je na odmor otišla s prednošću od 1:0. Jedini strijelac za domaćine bio je Guidetti iz kaznenog udarca. U drugom dijelu Celta je zaigrala bolje, ali nije uspjela postići više od jednog pogotka. Strijelac za konačnih 2:0 bio je Dražić.

Villarreal – Athletic Bilbao 0:1 (2:3)

Uz katalonski gradski derbi ovo je bio najzvučniji dvoboj osmine finala, ali bez konkurencije najbolji dvoboj. Nakon sjajne prve utakmice u drugoj smo gledali jednako dobar nogomet, ali s manje pogodaka. Kao konačni pobjednici ovog fantastičnog „dvomeča“ izlaze Baski s ukupnih 4:2.

Gosti iz Bilbaa nisu na El Madrigal došli braniti svoju prednost već ju povećati i osigurati plasman među osam posljednjih sudionika kupa. U odličnom prvom dijelu Baskima je to i pošlo za rukom preko Williamsa koji je bio jedini strijelac u prvih 45 minuta susreta. U drugom dijelu Bilbao svjesno prepušta inicijativu i posjed domaćinu te organiziranom obranom lako uspijeva sačuvati mrežu netaknutom za konačnu pobjedu.

Espanyol – Barcelona 0:2 (1:4)

Gradski derbi u Barceloni nije odlučivao o prolasku pošto je to gostujući sastav riješio pobjedom na svom terenu. Luis Enrique je nekim igračima iz udarnih 11 dao predah, ali to nije utjecalo na izvedbu i konačan rezultat. Ivan Rakitić nije odmarao, već je u pobjedi 2:0 sudjelovao 90 minuta.

Barcelona je od samog početka preuzela posjed i stvarala prigode pred vratima Espanyola. Domaćini su izdržali netaknute mreže do 32. minute kada Munir El Haddadi zabija za vodstvo Blau Grane. To je bio ujedno i jedini pogodak u prvom dijelu. Munir je bio i jedini strijelac u drugom dijelu za konačnih 2:0.

Las Palmas – Eibar 3:2 (3:2)

Las Palmas je veliki dio posla obavio u Eibaru, a na domaćem terenu su si umalo zakomplicirali plasman u četvrtfinale. Ipak, brzo su se domaćini sabrali i novom, 3:2, pobjedom izborili prolazak dalje.

Las Palmas je odigrao pametnu utakmicu, kontrolirali su goste od samog početka i bili ozbiljniji protivnik. Iako nisu uspjeli sami zatresti mrežu Eibara, u tome im je pomogao gostujući Junca koji je autogolom postavio rezultat prvog dijela.

Sve dobro što je Las Palmas napravio u prvom djelu vrlo brzo je stavio na kocku u drugom. Eibar pogocima Ekize i Enricha u 52. i 53. minuti vraća neizvjesnost u ovaj dvoboj. Domaćini su uspjeli konsolidirati redove prije nego je Eibar zadao novi udarac. Momo zabija za 2:2 u 59. minuti., a konačnu potvrdu prolasku dao je Garcia pogotkom u 83. za konačnih 3:2.