Pon01062020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Španjolska liga Espanyol poražen kod Eibara, Malagi bod u gostima

Espanyol poražen kod Eibara, Malagi bod u gostima

Nogometaši Eibara nastavili su s dobrim nastupima ove sezone i svladali su i Espanyol dok je Malaga odnijela bod s gostovanja kod Las Palamasa...

Eibar – Espanyol 2:1

Eibar nastavlja s odličnim rezultatima ove sezone te su pobjedom 2:1 nad Espanyolom ušli u zonu ulaska u Europu. Bio bi to veliki uspjeh za klub s najmanjim stadionom u Primeri.

Domaćini su odlično otvorili utakmicu. Nakon uvodnog pritiska, već u 15. minuti dolaze do vodstva preko Inuia koji zabija na asistenciju Enricha. Gosti se ipak brzo vraćaju u utakmicu i samo sedam minuta kasnije Joan Jordan poravnava rezultat. Eibar je i nakon toga bio bolja momčad na terenu i bilo je pitanje trenutka kada će postići pogodak za pobjedu. Taj trenutak je došao u 74. minuti kada je Baston sigurno realizirao kazneni udarac za pobjedu Eibara.

Las Palmas – Malaga 1:1

U posljednjoj utakmici prije derbija kola, Las Palmas i Malaga podijelili su bodove. Duje Čop odigrao je 87. minuta u remiju 1:1 te je sudjelovao kod izjednačujućeg pogotka.

U prvom dijelu nismo vidjeli ništa od obje momčadi. Puno trke i čvrstih duela na sredini terena, bez pravog nogometa. U drugom dijelu prvi udarac zadaju domaćini preko Tanausua. Nakon što su poveli, domaćini su se povukli i pokušali sačuvati vrijedna tri boda, no nisu uspjeli u tom naumu. Nakon akcije Čopa i Boke, strijelac za konačnih 1:1 bio Roqe Santa Cruz.