Sub23102021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Španjolska liga Atletico Madrid je novi prvak Španije!

Atletico Madrid je novi prvak Španije!

Fudbaleri Atletico Madrida novi su prvaci Španije.

Jorgandžije su u posljednjem 38. kolu La Lige savladali kao gosti Valladolid sa 2:1 i osvojili su svoj 11. naslov prvaka u povijesti.

Loše je krenulo po tim Diega Simeonea u ovom susretu. Oscar Plano je u 18. minuti realizovao odličnu kontru i zabio je za vodstvo domaćeg tima od 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, ali u nastavku Atletico dolazi do preokreta i šampionske titule.

Do izjednačenja madridski tim dolazi u 57. minuti. Correa je zabio prekrasan gol za 1:1.

Deset minuta kasnije Luis Suarez je na djelu. Iskoristio je Urugvajac lošu reakciju odbrane Valladolida i zabio je za 1:2.

Atletico je ovu prednost sačuvao do kraja i postao je novi prvak Španije ispred gradskog rivala Real Madrida.

Kraljevi su uspjeli pobijediti Villarreal na svom terenu. Bilo je 2:1, ali sezonu su okončali na drugom mjestu.

Pino je zabio za prednost gostiju od 0:1 u 20. minuti, da bi Karim Benzema u 87. minuti izjednačio na 1:1. Pobjedu Realu u nadoknadi meča donosi Luka Modrić za konačnih 2:1.

Barcelona je sezonu završila pobjedom protiv Eibara na gostovanju od 0:1, a jedini gol postigao je Antoine Griezmann.

Miralem Pjanić je u igru ušao u 75. minuti umjesto Frenkieja De Jonga.

Iz La Lige su ispali Valladolid, Eibar i Huesca.