Sub21092019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Ostale lige Prijateljske utakmice: Porazi Francuske, Srbije i Italije, ubjedljiva Austrija

Prijateljske utakmice: Porazi Francuske, Srbije i Italije, ubjedljiva Austrija

Fudbalska reprezentacija Srbije u prijateljskom meču u Torinu poražena je od selekcije Maroka sa 1:2 (1:2).

Selektor Mladen Krstajić prvi put je predvodio nacionalni tim bez prefiksa v.d, i odlučio se za određene promene u startnoj postavi, ali neće po dobrom pamtiti ovaj meč.

Srbijanska odbrana je posustala u 29. minutu kada je Maksimović oborio Amrabata i skrivio penal, a sa bijele tačke je Ziyech matirao Dmitrovića koji ga je pročitao – 0:1.

Potpuno se rasplamsala borba, uspjela je Srbija da izjednači, ali taj rezultat nije bio dugo na snazi. Dušan Tadić je zatresao mrežu na sjajnu asistenciju Ljajića za 1:1, da bi zaboravljeni Boutaib glavom sa druge stative vratio prednost Maroku na centaršut Ziyecha sa desnog krila u 40. minutu – 1:2.

U duelu titana, Njemačka i Španija su remizirali 1:1. Špance je u vodstvo doveo Rodrigo u 6. minuti, izjednačio Thomas Muller u 35.

Italija je poražena od Argentine, 0:2. Mrežu Azzura načeo je u 75. minuti Ever Banega, a konačan rezultat postavio Manuel Lanzini deset minuta kasnije.

Pobjedu u gostima slavili su i Englezi. Minimalni trijumf Gordom Albionu na Johan Cruijff Areni protiv Holandije donio je Jesse Lingaard pogotkom u 59. minuti.

Iznenađujući poraz svojim navijačima priredila je Francuska. Trikolore su pobijedili gosti iz Kolumbije, i to nakon šokantnog preokreta.

Francuska je vodila 2:0 golovima Girouda i Lemara, ali su prvo Muriel i veteran Falcao izjednačili na 2:2, da bi pet minuta prije kraja poentirao Juan Quintero sa bijele tačke za konačnih 2:3.

Odličan susret odigrala je Austrija, s kojom će naša reprezentacija odmjeriti snage u Ligi nacija. Austrijanci su ubjedljivo porazili selekciju Slovenije, 3:0, uz dva gola Arnautovića i jednog Alabe.