Sub20072019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Ostale lige Kamerun novi prvak Afrike

Kamerun novi prvak Afrike

Fudbalska reprezentacija Kameruna pobjednik je Afričkog kupa nacija, nakon što je u finalnoj utakmici u Librevilleu, u državi Gabon, rezultatom 2:1 savlada selekciju Egipta, javlja Anadolu Agency (AA).

Tim Belgijanca Huga Broosa u prvom poluvremenu nije stvorio mnogo prilika, ali su drugo odigrali odlučnije.

Egipat je poveo u 22. minuti, golom Mohameda Elnenuja, i tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

Oba Kameruna gola postigli su rezervni igrači, Nicolas Nkoulou koji je postigao izjednačujući pogodak u 60. minuti, dok je Vincent Aboubakar postigao pobjedonosni gol u 88. minuti susreta.

Fudbaleri Kameruna plasirali su se u finale Kupa afričkih nacija u Gabonu, nakon što u četvrtak uveče pobedili Ganu sa 2:0.

Egipćanima će to biti deveto finale u historiji, a osvojili su prvenstvo rekordnih sedam puta. Posljednji put 2010. godine. Kamerun je izborio svoje sedmo finale, a do sada je slavio četiri puta, posljednji put 2002. godine.