Ned15122019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Ostale lige Prvaci slomili zube na Togou, vratar Maroka počastio DR Kongo

Prvaci slomili zube na Togou, vratar Maroka počastio DR Kongo

Odigrani su prvi susreti u skupini C na Afričkom kupu nacija u Gabonu. Branitelji naslova, reprezentacija Obale Bjelokosti, odigrali su blijedu utakmicu protiv Togoa, DR Kongo svladao je Maroko i zasjeo na vrh ljestvice...

Obala Bjelokosti - Togo 0:0

Obala Bjelokosti nije na željeni način otvorila Afrički kup nacija u Gabonu. Iako su slovili za velike favorite protiv reprezentacije Togoa, na travnjaku nadmoć nisu uspjeli pretvoriti u nešto konkretnije pa je defenzivno orijentirani Togo osvojio bod. Susret je završio bez pobjednika, ali i bez pogodaka.

Izbornik aktualnih prvaka Afrike, Michel Dussuyer, susret je započeo s trojicom napadača, Kodjijom, Kalouom i debitantom, barem kada su u pitanju natjecateljske utakmice, Wilfriedom Zahom. Upravo je igrač Crystal Palacea bio najbolji pojedinac na terenu, u nekoliko je navrata mogao doći do pogotka, ali nije uspio okruniti svoju dobru igru, posebno u drugom poluvremenu, golom u mreži Togoa.

Togo se fokusirao na obranu, uz brzu transformaciju u napad kroz kontre, dobro je to izgledalo, imali su i Togoanci nekoliko prilika za doći do pogotka, ali su mreže mirovale.

DR Kongo - Maroko 1:0

Demokratska Republika Kongo je zahvaljujući katastrofalnoj reakciji vratara Maroka Munira došla do vrijedna tri boda u prvom kolu skupine C. Maroko je slovio za blagog favorita no bili su vrlo neraspoloženi u ofenzivi, DR Kongo je svoju priliku iskoristio i stavio Maroko u nezavidnu situaciju.

Pitat će se Marokanci što bi bilo da je Omar El Kaddouri umjesto grede u drugoj minuti zabio za vodstvo Maroka. Odlično je odapeo s ruba kaznenog prostora, no lopta pogađa gredu. Nakon pola sata igre uzvratio je Chancel Mbemba s druge strane, njegov je pokušaj završio pokraj gola.

Na otvaranju drugog dijela uslijedio je hladan tuš za Marokance. Po lijevoj je strani lijepo prošao Mubele Ndombe i poslao loptu u peterac Maroka, katastrofalno loše reagira vratar Munir, lopta se odbija do Kabanange koji s osam metara posprema loptu u mrežu za 1:0.

U posljednjih deset minuta Kongo je ušao s igračem manje nakon što je u samo 16 minuta provedenih na travnjaku Mutambala zaradio dva žuta kartona. Mogli su Marokanci u završnici do boda, Youseff El Arabi našao se u dobroj prilici, ali glavom puca preslabo, lako brani danas raspoloženi Matampi.