Čet21112019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Njemačka liga Niko Kovač vratio se pobjedama, Eintrachtu bodovi kod Schalkea

Niko Kovač vratio se pobjedama, Eintrachtu bodovi kod Schalkea

Nogometaši Eintrachta kojeg vodi hrvatski strateg Niko Kovač pobjedom su otvorili 18. kolo Bundeslige. Na gostovanju kod Schalkea slavili su s minimalnih, 1:0...

Važna tri boda u borbi za Ligu prvaka Eintracht je osvojio na Veltins Areni u gostima kod favoriziranog Schalkea. Iako prilika nije nedostajalo s obje strane bodove uzimaju gosti, pogotkom Alexandera Meiera.

Već u petoj minuti ponadali su se domaći navijači da su njihovi ljubimci poveli. Lopta je završila u mreži Eintrachta, "strijelac" je bio Burgstaller, ali pogodak nije priznat jer je igrač Schalkea bio u zaleđu.

Imao je Burgstaller još jednu priliku u prvom dijelu, odlično je reagirao gostujući vratar Lindner. Mogao je Branimir Hrgota dovesti prije toga goste u vodstvo, dobro je pucao, ali obrana blokira i lopta odlazi u korner.

Ključan trenutak dogodio se u 33. minuti, svi su očekivali da će iz slobodnjak s desne strane Hasebe ubaciti na skok u peterac, ali lukavi igrač Eintrachta šalje paralelu na nekih 12 metara od gola, pronalazi usamljenog Meiera koji prizemnim i vrlo preciznim udarcem šalje loptu u donji desni kut Schalkeovog gola za vodstvo Eintrachta.

Burgstaller je imao i u drugom poluvremenu dvije sjajne prilike za pogodak, ali nije bio njegov dan. S druge su strane Meier i Seferović mogli povećati vodstvo gostiju, no i ovako se igrači Nike Kovača s osmijehom na licu vraćaju u Frankfurt.

Ante Rebić nije konkurirao za sastav gostiju zbog prikupljenih žutih kartona.