Pon26082019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Njemačka liga Leipzig ne pušta vrh Bundeslige

Leipzig ne pušta vrh Bundeslige

Vodeća momčad Bundeslige RB Leipzig došla je do nove važne pobjede na otvaranju 12. kola njemačkog prvenstva. U gostima kod Freiburga slavili su s 4:1...

U 12. kolu Bundeslige RB Leipzig došao je do devete pobjede te je ostao jedina neporažena momčad uz Hoffenheim. Jedina razlika je što je Leipzig ostvario više pobjeda pa se trenutno nalaze na prvom mjestu najvišeg ranga njemačkog nogometa sa šest bodova prednosti ispred drugoplasiranog Bayerna, koji svoj dvoboj 12. kola igra u subotu na svom travnjaku protiv Bayer Leverkusena.

Gosti su sve riješili u prvih 45 minuta. Poveli su već na samom početku, igrala se druga minuta kada je Keita s 25 metara skinuo paučinu s gornjeg desnog kuta Freiburgovog gola. Bio je to ujedno najbrži gol koji je Leipzig postigao u svim nastupima u Bundesligi i 2. Bundesligi.

Brzo se domaći vraćaju u igru. Sjajnu je loptu u šesnaesterac Leipziga poslao Stenzel, najviši u skoku bio je Florian Niederlachner i glavom kroz noge vrataru zabio za 1:1.

A onda na scenu stupa Timo Werner i još jednom potvrđuje da ima fantastičnu sezonu. U 21. lukavo izbjegava zaleđe na dodavanje Demmea, prelazi vratara Schwolowa i ponovno vraća goste u vodstvo. U 35. minuti isti igrač na asistenciju Forsberga podiže vodstvo Leipziga na 3:1.

Tek je jednu priliku za smanjenje Leipzigova vodstva imao Freiburg, pola sata prije kraja Hoflera zaustavlja greda. Gosti su nastavili s napadačkom igrom što je urodilo i četvrtim pogotkom, deset minuta prije kraja u strijelce se upisuje i Sablitzer, asistent je ponovno bio sjajni Forsberg.