Pet23042021

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Njemačka liga Wolfsburg jedini neporažen od gostiju, Bayern nastavio niz

Wolfsburg jedini neporažen od gostiju, Bayern nastavio niz

Domaćini su bili dosta uspješni u današnjim mečevima 22. kola njemačke Bundeslige.

Bayern je upisao 19. pobjedu, savladavši na Allianz-Areni Darmstadt s 3:1. Poveli su gosti golom Wagnera u 26. minuti, te su na poluvremenu imali 1:0 vodstvo.

No, u nastavku se sve okrenulo. Muller je s dva gola donio pobjedu Bayernu, a istu je u 84. minuti potvrdio sjajni Lewandowski, koji ima 22 gola na kontu u Bundesligi.

Dosta uzbudljivo bilo je u meču Hoffenheima i Mainza, a domaćin je golovima Amirija i Utha (2) slavio s 3:2. Golove za goste postigli su Cordoba u 11. i Samperio u 78. minuti.

Ingolstadt je s 2:0 savladao Werder, a golove su postigli Hubner u 12. minuti i Hinterseer u 89. minuti s penala. Daboud je postigao u devetoj minuti jedini gol za trijumf Borussije Moenchendgladbach nad Koelnom.

Susret Herthe i Wolfsburga završen je rezultatom 1:1. Schafer je u 53. doveo goste u vodstvo, no Kalou je sedam minuta kasnije postavio konačnih 1:1. Za berlinski tim je svih 90 minuta igrao naš reprezentativac Vedad Ibišević.