Ned22092019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Njemačka liga Golijade Borussije Dortmund i Bayera; Schalke se oprostio od Kupa

Golijade Borussije Dortmund i Bayera; Schalke se oprostio od Kupa

Drugi dan šesnaestine finala Njemačkog kupa ponudio je pregršt pogodaka. Posebno raspucani su bili Dortmund sa sedam i Bayer sa šest postignutih pogodaka...

Danas smo saznali i preostalih osam sudionika osmine finala njemačkog kupa, jučerašnjim pobjednicima pridružili su se Borussia Dortmund, Bayer, Augsburg, Heidenheim, Stuttgart, Braunschweig, Werder te Borussia Mönchengladbach. Na papiru najzanimljivija utakmica očekivala se u Gelsenkirchenu gdje je Schalke ugostio Borussiju Mönchengladbach, gledali smo dobru utakmicu na kraju koje gosti odlaze kao sigurni pobjednici.

Iako utakmica na Signal Iduna Parku nije započela prema željama Thomasa Tuchela, domaćini su uvjerljivo ostvarili plasman među 16 najboljih. U 21. minuti naš Srđan Lakić zabio je za 0:1 i najavio moguće iznenađenje. Ipak, veselje gostiju nije dugo potrajalo te je na terenu od tog trenutka postojala samo Borussia koja je sa sedam komada došla do uvjerljive pobjede. Strijelci su bili Ramos, Kagawa, Gündogan, Piszczek, Mhitarjan te dva puta Castro.

Visoku pobjedu ostvario je i Bayer Leverkusen, kojeg uz prolazak dalje veseli i povratak Kiesslinga. Bayer niželigašu Viktoriji iz Kölna nije dozvolio čak niti jedan udarac prema svojim vratima. Mrežu domaćina za uvjerljivih 6:0 tresli su Chicharito dva puta, Brandt, Bellarabi, Jurčenko te povratnik Kiessling.

Augsburg loš ulazak u sezonu možda spasi dobrim nastupima u Kupu. Večeras su njegovi igrači pružili sjajnu partiju i u potpunosti nadigrali Freiburg. Pogotke za sigurnu pobjedu od 3:0 zabili su Dong–Won, Esswein i Caiuby.

Sandhausen i Heidenheim kao da imaju dogovor o međusobnom nenapadanju. Ovosezonsku prvenstvenu utakmicu odigrali su bez pogodaka, a večeras im ni dodatnih 30 minuta nije bilo dovoljno da se zatresu mreže. Pobjednika su zato odlučili jedanaesterci, nakon kojih su precizniji bili gosti.

Najzvučniju utakmicu dana odigrali su Schalke i Borussia iz Mönchengladbacha. Gosti su poveli pogotkom Stindla te se s tim rezultatom otišlo i na predah. U drugom dijelu gosti povećavaju svoje vodstvo, siguran izvođač kaznenog udarca bio je Hazard. Schalke je pokušavao doći do pogotka ili čak preokreta, ali domaćini nisu uspjeli ni u jednom. Do kraja je ostalo 0:2.

Drugi dvoboj bundesligaša odigran je u Bremenu, gdje je Werder dočekao Köln. Domaćini su poveli u 23. minuti pogotkom Ujaha i s minimalnom prednošću otišli na odmor. Iako je Werder bio bolja momčad i u drugom dijelu pogodak Ujaha ostao je jedini koji smo večeras vidjeli u Bremenu.

Stuttgart i Braunschweig nisu dozvolili iznenađenja protiv niželigaša. Švabe su pobijedile Jenu s 0:2 pogocima Harnika i Maxima,

dok je Braunschweig lako prošao kroz gostovanje u Reutlingenu s uvjerljivih 0:4. Strijelci su bili dva puta Holtman te po jednom Berggereen i Ademi.