Pon09122019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Njemačka liga Bayern razbio branitelja naslova; Unterhaching i Aue izbacili suparnike iz višeg ranga

Bayern razbio branitelja naslova; Unterhaching i Aue izbacili suparnike iz višeg ranga

Danas je odigrano osam utakmica šesnaestine finala njemačkog kupa. Bayern se vratio pobjedama, a i njegov susjed s Allianz Arene izborio je nastup u osmini finala...

Najzanimljivija utakmica trebala je biti ona između branitelja naslova Wolfsburga i Bayerna, ali gosti iz Munchena su pitanje pobjednika riješili već u prvom dijelu. U ostalim susretima prolazak su izborili Munchen 1860, Aue, Hertha, Nurnberg, Unterhaching, Darmstadt i Bochum.

Očekivali smo puno veći otpor od branitelja naslova, ali na kraju je Wolfsburg vrlo lako predao svoj naslov. Utakmica je protekla u potpunoj dominaciji Bayerna koji se oporavio od poraza u Londonu. Bayern je u vodstvo doveo Costa, a posao su dovršili Alaba i Muller. Austrijanac s dvije asistencije, a Nijemac s dva pogotka.

U drugom dijelu smo vidjeli nešto bolji Wolfsburg, ali to je bilo i za očekivati s obzirom na rezultat. Počasni pogodak postigao je Schurrle.

Tako smo najzanimljiviju utakmicu u današnjem rasporedu šesnaestine finala njemačkog kupa gledali u Frankfurtu gdje su se sastali FSV i Hertha. Iako u prvom dijelu nismo vidjeli pogotke, gledali smo napetu utakmicu u drugom dijelu. Domaćin je poveo pogotkom Golleya, ali njihovo vodstvo je trajalo samo desetak minuta. Hertha je ubrzo uspostavila inicijativu na terenu te izjednačila pogotkom Kaloua.

Nakon što su došli do izjednačujućeg pogotka gosti iz Berlina su nastavili s napadima, ali nisu uspjeli doći do pobjedonosnog zgoditka te smo gledali produžetke. Utakmicu je svojim drugim pogotkom riješio Kalou, ovoga puta iz kaznenog udarca u 99. minuti susreta.

Trećeligaš Aue u potpunosti je nadigrao Bundesligaša iz Frankfurta i apsolutno zasluženo ostvario plasman u osminu finala. Pogodak odluke postigao je Wegner u 74. minuti susreta. Još jedno iznenađenje danas priredio je Unterhaching koji je izbacio RB Leipzig s uvjerljivih 3:0, strijelci su bili: Einsiedler, Roesenzweig i Steinherr.

Dobru utakmicu gledali smo u Darmstadtu gdje je gostovao još jedan Bundesligaš, Hannover. Unatoč brojnim prilikama mreže su mirovale sve do 74. minute, a onda smo u sljedećih pet vidjeli čak tri pogotka. Poveo je Darmstadt pogotkom Sulua, već u idućem napadu Hannover se vraća u utakmicu. Sobeich trese mrežu za 1:1, a konačnih 2:1 za Darmstadt postavlja Wagner.

Bochum je na svom stadionu ostvario prolaz minimalnom pobjedom nad Kaiserslauternom. Nesretni Lowe postigao je autogol i tako onemogućio svojoj momčadi prolazak u daljnju fazu natjecanja.

Minimalnu pobjedu ostvario je i Munchen 1860, oni su u gostima kod Mainza slavili s 2:1 i na taj način malo uljepšali loš ulazak u sezonu. Iako je Mainz vodio na poluvremenu, Munchen je pogocima Mugose i Okotiea osigurao plasman u osminu finala.