Ned22092019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Njemačka liga Bayern na pogon Lewandowskog nastavio stopostotan učinak, Mönchengladbachu druga pobjeda u nizu

Bayern na pogon Lewandowskog nastavio stopostotan učinak, Mönchengladbachu druga pobjeda u nizu

U 7. kolu njemačke Bundeslige, koje je za sada vrlo uspješno za goste, Bayern je pred dvoboj s Dinamom svladao Mainz u gostima s 3:0, a istim rezultatom Bayer iz Leverkusena je slavio u Bremenu.

Hoffenheim je upisao prvu prvenstvenu pobjedu, dok Wolfsburg nije uspio svladati posljednjeplasirani Hannover.

Nogometaši Bayerna nastavili su sa stopostotnim učinkom i s 3:0 svladali su Mainz u gostima. Pred dvoboj s Dinamom, kojeg Bavarci igraju u utorak, sjajnu golgetersku formu potvrdio je Robert Lewandowski koji je Mainzu zabio „samo“ dva pogotka.

Prvi dio prošao je u apsolutnoj dominaciji Bayerna no na odmor se otišlo bez pogodaka. Najveću prigodu za Bayern propustio je Thomas Müller u 21. minuti kada nije uspio realizirati kazneni udarac.

Ipak, Bayern je u nastavku zabio tri pogotka i upisao svoju sedmu prvenstvu pobjedu. Lewandowski je u 51. zabio glavom na asistenciju Kingsleyja Comana za svoj 100. pogodak u Bundesligi, a 12 minuta kasnije Poljak je izbio sam pred suparničkog vratara, zaobišao ga i pospremio u praznu mrežu. Konačni rezultat postavio je Coman u 68.

Uvjerljivu 3:0 pobjedu na gostovanju upisao je i Bayer Leverkusen kod Werdera iz Bremena. Jedini pogodak u izjednačenom prvom dijelu zabio je Admir Mehmedi, dok je drugi dio u potpunosti pripao Apotekarima koji su preko Juliana Brandta u 58. i Kevina Kampla u 65. minuti došli do konačnog rezultata.

Nakon što je prvenstvo otvorila s pet uzastopnih poraza, Borussija iz Mönchengladbacha upisala je drugu uzastopnu pobjedu i pobjegla je iz zone ispadanja. S 3:1 u gostima su nadvisili Stuttgart. Borussija je povela u 16. preko Granita Xhake, da bi samo četiri minute kasnije udvostručili vodstvo nakon što je udarac Xhake u vlastitu mrežu skrenuo Christian Gentner.

Stuttgart je u 40. uspio smanjiti rezultat preko Dainela Ginczeka, a u nastavku su domaćini bacili sve karte u napad, bili su bolja momčad, ali nisu iskoristili mnoge šanse koje je kaznio Borussijin Raffael u sudačkoj nadoknadi za konačnih 3:1.

Nakon što ih je u prošlom kolu Lewandowski slomio s pet pogodaka u devet minuta, Wolfsburg nije uspio na domaćem terenu svladati posljednju momčad lige, Hannover koji je u prvih šest kola upisao samo jedan bod. Vukovi su poveli u 40. preko Basa Dosta, a Hannover je do drugog boda došao pogotkom Japanca Hiroshija Kiyotakea u 57.

Do prve pobjede u prvenstvu došao je Hoffenheim na gostovanju kod Augsburga. Poluvrijeme je završilo rezultatom 1:1, da bi u nastavku utakmice Kevin Volland zabio svoj drugi pogodak u 68., a u 73. asistirao Jonathanu Schmidu za konačnih 3:1.