Sri18092019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Njemačka liga Mainz 05 na otvaranju petog kola Bundeslige uvjerljivo slavio protiv Hoffenheima

Mainz 05 na otvaranju petog kola Bundeslige uvjerljivo slavio protiv Hoffenheima

Peto kolo prvenstva Njemačke međusobnim susretom na Coface Areni otvorili su 1.FSV Mainz 05 i 1899 Hoffenheim. Domaći su upisali tri boda u utakmici u kojoj su dominirali od prve minute. Iako su gosti poveli, nisu imali nikakve šanse.

I jedna i druga momčad nisu briljirale na otvaranju prvenstva Njemačke. Hoffenheim je u prvih četiri susreta uspio uzeti samo bod i to na gostovanju kod Darmstadta, malo bolji uspjeh imao je Mainz s dvije pobjede u četiri utakmice. Ovo je bila prilika da se s tri boda odmaknu iz donjeg dijela tablice. Tu priliku iskoristili su domaći.

Domaći su se od prvog sučevog zvižduka postavili izrazito ofenzivno s namjerom da ranim pogotkom odvedu utakmicu u mirne vode. Gosti su bili stisnuti u vlastiti kazneni prostor, a domaći su redali priliku za prilikom. U jeku najžešćih napada Mainza gosti u 13. minuti iz prve prilike postižu pogodak za vodstvo 1:0. U listu strijelaca upisao se Jonathan Schmid.

Šok i nevjerica nije dugo trajala, nakon samo tri minute domaći su preko Yunusa Mallija poravnali rezultat i vratili sve na početak. Nakon uraganskog starta utakmica je ušla u mirniju fazu u kojoj su gosti došli do daha i uspjeli nekoliko puta zaprijetiti domaćem vrataru, Lorisu Kariusu, ali na odmor se odlazi s rezultatom 1:1.

Mainz dolazi do nove prednosti u 61. minuti utakmice i to drugim golom Yunusa Mallija, a da je u vrhunskoj golgeterskoj formi Malli je dokazao u 68. minuti kada postiže svoj treći pogodak na utakmici i postavlja konačni rezultat 3:1. Hoffenheim je nakon utakmice ostao na jednom bodu i opasno se približio samom dnu tablice.

U sljedećem kolu Mainz gostuje kod Bayera iz Leverkusena, a Hoffenheim dočekuje Borussiju iz Dortmunda.