Sri18092019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Njemačka liga Hertha u Berlinu bolja od Werdera za privremeni skok na vrh ljestvice

Hertha u Berlinu bolja od Werdera za privremeni skok na vrh ljestvice

U prvom susretu drugog kola Bundeslige Hertha je na svom stadionu remizirala s Werderom koji je u prvom kolu teško stradao u Bremenu protiv Schalkea...

Werder je u Berlin doputovao želeći se iskupiti za vrlo loš nastup protiv Schalkea i djelomično je uspio. Odigrao je bolju utakmicu i u konačnici ostao neporažen uz remi 1:1.

Početak nije govorio da bi se gosti mogli osjećati zadovoljno nakon susreta. Već u šestoj minuti Hertha je stigla do vodstva nakon što Werderova obrana nije očistila loptu iz 16 metara poslije kornera, na odbijancu odlično se snašao Valentin Stocker i zabio za vodstvo.

Ipak, 20 minuta kasnije gosti postižu svoj prvi ovosezonski gol. Garcia je obavio dobar posao i lijepo je centrirao, Ujahov prvi pokušaj glavom nije bio uspješan, ali je bio prvi na odbijenoj lopti i poslao je u mrežu.

U drugom poluvremenu Hertha je u nekoliko navrata opasno prijetila, odmah na početku blizu pogotku bili su Darida i Stocker, ali promjena više nije bilo.

Ipak bliže drugom golu bio je Werder i to nakon što je u 81. minuti Langkamp skrenuo loptu prema svojem golu, a ona odsjela na gredu da bi minutu kasnije Vestergaard pucao glavom, a Herthin vratar Kraft odbio loptu u vratnicu.