Pon01062020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Italijanska liga Roma jedva dobila Sassuolo, Vrsaljko dobar unatoč nesretnom porazu

Roma jedva dobila Sassuolo, Vrsaljko dobar unatoč nesretnom porazu

Pogled na rezultat može biti vrlo varljiv obzirom da je u prvoj utakmici 23. kola Serie A momčad u kojoj igra naš Šime Vrsaljko cijelo drugo poluvrijeme bila puno bolja, imala kazneni udarac za izjednačenje u 88. minuti da bi na kraju izgubila s dva pogotka razlike...

Počelo je vrlo živo na Mapei stadionu i bez puno početnog ispitivanja snaga momčadi su zaredale prilike. U četvrtoj minuti za domaćine je blizu pogotka bio Nicola Sansone dobrim udarcem iz daljine.
Ipak, Roma je bila ta koja je povela u 11. minuti utakmice kada je Mohamed Salah sjajno pogodio iskosa malo izvan šesnaesterca. Ništa u toj situaciji nije mogao domaći vratar.

Utakmica se poslije pogotka malo smirila uz par pogrešaka u predaji lopte s obje strane. Novu zanimljivu situaciju vidjeli smo u 23. minuti kada je Miralem Pjanić ubacio za Nainggolana, ali obrana domaćih uspjela je izblokirati taj pokušaj. Pet minuta kasnije u prilici za Sassuolo bio je ponovo Sansone, a onda je Roma ipak preuzela inicijativu.
Prilike za novi pogodak gostiju imali su Maicon i El Shaarawya da bi gosti prije odmora prijetili preko Berardija i Trotte.

Početak drugog dijela u potpunosti je pripao domaćinu, igrači Sassuola su preuzeli više rizika i konstantno pritiskali protivnika. Čistih prilika nije bilo previše, ali vrijedi izdvojiti pokušaje Berardija u 52. i 69. minuti susreta.

Kako se bližio kraj utakmice tako su domaćini očajnički pokušavali doći do pogotka, a Šime Vrsaljko bio je vrlo aktivan na svojoj desnoj strani te uz to izvodio i slobodne i udarce iz kuta za domaću momčad. U 81. minuti El Shaarawy je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali dobro je intervenirao Consigli.

U 87. minuti branič gostiju Nainggolan je skrivio jedanaesterac te zaradio drugi žuti odnosno crveni karton. Na žalost domaćih navijača, Berardi dobru igru nije okrunio pogotkom i s bijele točke gađao je u okvir vrata. Na kraju je u sudačkoj nadoknadi Perotti ukrao loptu na 30-ak metara, sjurio se u kazneni prostor i povratnom loptom poslužio El Shaarawya koji je zabio za konačnih 0:2.