Pon01062020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Italijanska liga Spalletti do prve pobjede na klupi Rome, Denis se od Bergama oprostio pogotkom

Spalletti do prve pobjede na klupi Rome, Denis se od Bergama oprostio pogotkom

Prva tri susreta 22. kola Serie A donijela su pobjedu Rome i dva remija. Rimljani su bili bolji od Frosinonea i tako prekinuli seriju loših rezultata...

Luciano Spalletti upisao je prvu pobjedu od povratka na klupu Rome. Rimljani su ugostili Frosinone i svladali ga s 3:1 što je tek druga pobjeda Rome u zadnjih 14 utakmica Serie A.

Novi trener na klupi Rimljana krenuo je s remijem i porazom, a iz trećeg pokušaja upisao je pobjedu i to u susretu u kojem se ona i očekivala. Frosinone nije protivnik koji bi trebao Romi stvarati probleme, no ipak, loša forma Rimljana davala je dosta razloga za oprez.

Roma je dobro krenula i stigla je do vodstva u 18. minuti zahvaljujući pogotku Radje Nainggolana da bi šest minuta kasnije Frosinone uspio nadoknaditi zaostatak zahvaljujući pogotku Daniela Ciofanija.

Ipak, u drugom dijelu domaćin je uspio osigurati pobjedu i to zahvaljujući golovima novopridošlog Stephana El Shaarawyja i Miralema Pjanića.

Sassuolo već četiri utakmice ne zna za pobjedu, a na gostovanju u Bergamu stigao je samo do boda. Šime Vrsaljko odradio je svih 90 minuta za goste.

Susret je obilježio oproštaj Germana Denisa od Atalante, argentinski napadač odradio je posljednju utakmicu u dresu kluba iz Bergama i odlazi u Independiente.

Upravo Denis bio je strijelac jedinog pogotka za domaćina i to u 32. minuti susreta nakon što je pospremio u mrežu loptu poslije obranjenog kaznenog udarca. Bio je to pogodak za 1:1, a vodeći gol za goste postigao je Berardi.

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela ljestvice Carpi i Palermo odigrali su 1:1. Za goste je cijelu utakmicu odigrao Mato Jajalo, a Palermo je vodio još od 24. minute pogotkom Gilardina da bi Mancosu poravnao u 74. iz kaznenog udarca.