Pon01062020

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Italijanska liga Najveći talijanski derbi pripao Juventusu, Morata dvostruki strijelac

Najveći talijanski derbi pripao Juventusu, Morata dvostruki strijelac

Uz sjajnu predstavu Juana Cuadrada i dvostrukog strijelca Morate Juventus je na svom terenu praktički osigurao prolazak u finale i prije uzvrata koji se igra 3. ožujka na San Siru.

Mandžukić je za Juventus igrao od prve do 77. minute, dok je Brozović na teren ušao u 64. minuti kada je njegova momčad već bila u zaostatku...

Unatoč nešto boljem startu domaćina, prvi pravi udarac na vrata i u okvir imali su gosti kada je u desetoj minuti utakmice udarac oprobao Felipe Melo, ali njegov pokušaj iz daljine lako je uhvatio Neto koji standardno brani u utakmicama kupa umjesto Buffona.
U 13. minuti utakmice Medel je u svojem šesnaestercu u padu nadlakticom zaustavio loptu, ali unatoč Juventusovim zahtjevima, sudac utakmice Paolo Tagliavento pokazao je samo na udarac iz kuta. Lopta je išla prema golu i nitko ne bi mogao zamjeriti da je ovdje dosuđen jedanaesterac.

Jedanaesterac za Juventus ipak je dosuđen u 35. minuti kada je Cuadrado sjajno kombinirao s Pogbom i Moratom, a potom ga je u prodoru na desetak metara od gola srušio Murillo koji je zaradio i žuti karton. Siguran s bijele točke bio je Morata.

Nakon pogotka Juventus se malo i povukao te je sljedećih pola sata igre, uz odmor na poluvremenu, prošlo u blagoj dominaciji Intera. Igrači Stare dame svoju su priliku za novi pogodak čekali iz kontranapada.
Iz jedne takve situacije Juventus je došao do povećanja vodstva. Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić započeo je akciju u 63. minuti, a nakon prodora Cuadrada i u konačnici ubačaja Evre lopta je došla do Morate koji iz okreta s ruba peterca šalje loptu u gornji kut za 2:0.
Mandžukić je inače rijetko bio u prilici za pogodak, ali je zato puno radio za momčad i otvarao prostor svojim suigračima.

Odmah nakon drugog pogotka na teren je ušao i naš drugi reprezentativac, Marcelo Brozović za Inter.
Dvije minute kasnije mogli su gosti ekspresno smanjiti, ali dobar udarac Murilla glavom s desetak metara obranio je Neto.

Sjajnu predstavu Cuadrado je okrunio još jednim dobrim prodorom u 70. minuti kada ga je rušio Murillo i dobio drugi žuti karton te svoju momčad ostavio s igračem manje na terenu.
Mogao je Morata upisati i hat-trick u 78. minuti, ali iz blizine je nakon ubačaja Pogbe s desne strane pogodio gredu.

Veliku pobjedu Juventusa potvrdio je Dybala pogotkom u 83. minuti. U igru je ušao umjesto Mandžukića samo šest minuta ranije i udarcem s ruba kaznenog prostora poslao loptu Handanoviću kroz noge.