Pon17062019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Francuska liga Marseille deklasirao Montpellier

Marseille deklasirao Montpellier

U 22. kolu Ligue 1 Marseille je opravdao ulogu favorita protiv Montpelliera si porazio goste sa visokim rezultatom 5:1.

Nije trebalo mnogo domaćinima da započnu golijadu. Već u četvrtoj minuti pogodio je Gomis, a asistenciju upisao Cabella. Sličnu situaciju smo gledali 15 minuta poslije.

Cabella je ponovno uposlio Gomisa za dva nula. Prednost Marseilla podigao je Rolando u 38. minuti i sa 3:0 su otišli na odmor.

Na početku drugog poluvremena domaćini pokušavaju umanjiti prednost i postižu pogodak. Odlično je odreagovao Boudebouz i sa šaesnaesterca pogodio za 3:1.

Mirno je bilo do 77. minute kada Thauvin odlično upošljava Gomisa za već nedostižnih 4:1. Prevelika nervoza u redovima Montpelliera bila je očigledna što je rezultiralo direktnim crvenim kartonom Remyja i jedanaestercom za Marseille.

Siguran je bio Thauvin za konačnih 5:1.