Uto22102019

Back Nalazite se ovdje: Home Međunarodni Sport Liga Petice Francuska liga Ivan Santini dvama pogocima srušio Lyon

Ivan Santini dvama pogocima srušio Lyon

U drugoj današnjoj utakmici 20. kola francuske Ligue 1 nogometaši Caena nadigrali su kod kuće Lyon 3:2 čime su prekinuli niz gostiju od četiri uzastopne pobjede. Junak pobjedničke momčadi bio je Ivan Santini koji je postigao dva pogotka i bio među boljim pojedincima svoje momčadi...

Ivan Santini bio je junak Caena u današnjoj pobjedi protiv Lyona 3:2. Hrvatski je napadač postigao dva pogotka i bio jedan od najboljih pojedinaca svoje momčadi, koja se ovom pobjedom barem malo uspjela odvojiti od posljednje tri pozicije.

Domaćin je poveo već u osmoj minuti utakmice. Guilbert je nabacio s desnog krila u peterac, pred Rodelina je utrčao stoper Cornet i nespretno poslao loptu u vlastitu mrežu. Caen je i u sljedećih petnaestak minuta bio nešto opasniji prema golu gostiju, što mu se isplatilo u 29. minuti, kada im je sudac dosudio kazneni udarac, nakon prekršaja Gonalonsa nad Delaplaceom. Siguran je izvođač bio hrvatski napadač Ivan Santini.

Na odgovor gostiju trebalo se čekati tek šest minuta, kada je Adeoti igrao rukom u vlastitom kaznenom prostoru. Rezultat je s bijele točke smanjio Lacazette. Isti je igrač bio precizan u samoj završnici prvog poluvremena, kada je lijepo poentirao glavom na ubačaj Corneta, na odmor se otišlo s 2:2.

Uvodne minute nastavka protekle su bez konkretnijih prilika, s tim da je Lyon dominirao u posjedu lopte, međutim ponovno se u vodstvo vratio Caen i to novim pogotkom Santinija. Karamoh je uputio odličan centaršut s desne strane koji je hrvatski napadač sjajno zahvatio glavom i pospremio u mrežu za, kako se na kraju pokazalo, konačnih 3:2. Standardno dobra utakmica Caena na domaćem terenu ovime je prekinula niz od četiri uzastopne pobjede Lyona i dodatno ih napunila samopouzdanjem uoči nastavka sezone.